Pakiety internetowe dla firm - co warto wybrać?

Internet firmowy powinien być przede wszystkim niezawodny i bezpieczny. To, jaki pakiet wybierzesz, będzie miało duży wpływ na komfort pracy Twoich pracowników, a także na ich wydajność i atmosferę w pracy. Dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje. Czym powinien charakteryzować się dobry pakiet internetowy dla firmy?

Określ swoje potrzeby

Każda firma ma nieco odmienne oczekiwania względem szybkości i przepustowości łącza. Praca biurowa często nie wymaga korzystania z zaawansowanych programów i narzędzi. W takim wypadku nie musisz wybierać najdroższego pakietu internetowego. Jednak jeśli zatrudniasz sporo pracowników, dziennie przesyłasz i pobierasz dużo danych lub używasz zaawansowanych narzędzi online do realizacji podstawowych obowiązków zawodowych, to będziesz potrzebował pakietu, który zagwarantuje Ci najlepszy Internet stacjonarny i telefonię mobilną.

Wybór odpowiedniego pakietu internetowego dla Twojej firmy będzie dużo prostszy, jeśli najpierw określisz swoje potrzeby. W tym celu zastanów się, ile osób będzie korzystało z Internetu firmowego oraz na jakich zasadach ma się to odbywać. Kolejną ważną kwestią jest miesięczne zużycie danych i poziom bezpieczeństwa, jaki musisz uzyskać, aby móc zapewnić klientom wysoki standard obsługi. Jeśli przechowujesz dane osobowe, warto nawiązać współpracę z dostawcą Internetu, który oferuje skuteczne zabezpieczenia, monitoring sieci oraz wsparcie wykwalifikowanych specjalistów.

Jak wybrać dobry Internet dla firm?

Dobry Internet dla firmy powinien mieć odpowiednie parametry techniczne, dzięki którym sprawdzi się w określonym środowisku pracy. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja i sposób wykonywania obowiązków zawodowych. Przed podpisaniem umowy z dostawcą Internetu zwróć uwagę na takie kryteria jak:

  • Prędkość łącza - jest to bardzo ważny parametr, który ma ogromny wpływ na szybkość transmisji danych oraz jakość połączenia z Internetem. W ofercie INEA firmy mogą wybrać dopasowany do swoich potrzeb Internet o prędkości do 1000 Mb/s.
  • Telefonia mobilna - jeśli Twoi pracownicy korzystają z Internetu w telefonach, warto wybrać ofertę, która zawiera również usługę telefonii mobilnej dla firm z nielimitowanymi połączeniami głosowymi w Polsce, SMS-ami oraz pakietem danych dostosowanym do indywidualnych potrzeb.
  • Limit przesyłu danych - w przypadku firm najlepszym wyborem są oferty bez limitu danych. Wówczas pracownicy mogą swobodnie korzystać z Internetu i nie muszą obawiać się, że przekroczą określony przez dostawcę poziom zużycia danych.
  • Stały adres IP - to idealny wybór dla firm, które zatrudniają dużo pracowników. Dzięki stałemu adresowi IP pracownicy bez problemu połączą się z siecią w trakcie pracy zdalnej. Ta opcja umożliwia również obsługiwanie firmowego serwera poczty elektronicznej oraz obsługę serwera FTP.
  • Dodatkowe opcje - są to na przykład: TV Biznes, AntyDDos, usługi telekomunikacyjne dla firm i Data Center.

Sprawdź pakiety dla firm na Inea.pl

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania dla Twojej firmy, koniecznie sprawdź aktualne pakiety dla firm na inea.pl. W ofercie INEA znajdziesz najnowocześniejszy Internet światłowodowy, atrakcyjny pakiet telefonii mobilnej i wiele innych udogodnień, dzięki którym zapewnisz swoim pracownikom doskonałe warunki pracy.

Współpraca z renomowanym dostawcą Internetu przyniesie Twojej firmie wiele wymiernych korzyści. Oferta INEA jest elastyczna, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ją do swoich potrzeb. Specjaliści zaproponują Ci zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, dzięki którym Twoje łącze będzie doskonale chronione przed złośliwym oprogramowaniem. Bardzo ciekawą opcją jest również możliwość dołączenia do Programu Partnerskiego INEA Data Center. Warto z niego skorzystać, jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie projektowania, tworzenia i utrzymania dedykowanego środowiska IT.

Dobry pakiet internetowy dla firmy to podstawa, aby móc konkurować z najlepszymi firmami w branży. Wybierając ofertę INEA, możesz liczyć na wsparcie specjalistów, którzy pomogą Ci dostosować dostępne rozwiązania do Twoich indywidualnych potrzeb.