Najpopularniejsze srebrne monety bulionowe – co warto kupić?

Srebrne monety bulionowe cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Wybierają je zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni inwestorzy poszukujący sposobów, by zabezpieczyć swoje oszczędności przed rosnącą inflacją. Jakie monety srebrne są najpopularniejsze?

Amerykański Orzeł

Gdy nie wiesz, jakie srebrne monety bulionowe kupować, z pewnością te będą dobrym wyborem, ponieważ zaliczane są do jednych z najpopularniejszych monet o charakterze inwestycyjnym.

Amerykański Orzeł jest moneta, która emitowana jest w Stanach Zjednoczonych i prezentuje ona wizerunek orła. Jest to jedna z najstarszych emitowanych monet inwestycyjnych tego typu, która popularna jest na całym świecie. Jest ona dostępna również w Europie i na innych kontynentach.

Australijski Kangur

Kolejną popularną monetą używaną przez inwestorów jest Australijski Kangur. To moneta prezentująca to zwierzę żyjące w Australii.

Emitowana jest przez australijską mennicę i jest popularna w różnych krajach świata. Można również zakupić ją w polskich firmach prowadzących sprzedaż monet inwestycyjnych.

Brytyjska Britannia

Dużym zainteresowaniem cieszy się również ta moneta, która emitowana jest przez The Royal Mint w Wielkiej Brytanii.

Charakterystyczną cechą tej właśnie monety jest jej efektowny wzór oraz szeroka gama zabezpieczeń, co powoduje, że jest ona jedną z najbezpieczniejszych monet inwestycyjnych ze względu na niskie ryzyko jej podrobienia.

Chińska Panda

To moneta emitowana w Chinach, na której można zobaczyć wizerunki pand. Również chętnie kupowana jest przez inwestorów.

Kanadyjski Liść Klonowy

Bardzo popularna i rozpoznawalna na całym świecie moneta bulionowa, również dostępna jako moneta srebrna.

Południowoafrykański Krugerrand

Ta moneta wywodzi się z RPA i jest najpopularniejszą afrykańską monetą inwestycyjną. Obecnie jest ona również niezwykłe popularna, dlatego też warto pomyśleć o jej zakupie.

Wiedeński Filharmonik

Ostatnią monetą w naszym zestawieniu jest Wiedeński Filharmonik albo Wiedeńscy Filharmonicy. To moneta wywodząca się z Austrii, która jest jedną z popularnych monet inwestycyjnych w Europie.

Więcej pomocnych informacji dotyczących inwestowania w monety bulionowe można znaleźć na blogu portfele.org.pl. Czeka tam wiele praktycznych porad oraz wskazówek przeznaczonych dla początkujących inwestorów, rekomendowane techniki inwestycyjne, sklep oferujące monety. Sprawdź teraz!