Nowa linia autobusowa nr 30 już kursuje z centrum przesiadkowego Opole Południe
Nowa linia autobusowa nr 30 już wkrótce ułatwi mieszkańcom codzienne podróże. W związku z tym planowane są również nowe przystanki, które zwiększą dostępność komunikacyjną kluczowych miejsc w naszym mieście.
  1. Nowa linia autobusowa nr 30
  2. Centrum przesiadkowe Opole Południe
  3. Nowe przystanki przy Strumykowej i Stawowej
  4. Godziny kursowania nowej linii

Od kilku tygodni działa już centrum przesiadkowe na południu miasta, które szybko stało się popularnym miejscem dla turystów i mieszkańców. Duży parking na blisko 350 samochodów jest szczególnie doceniany przez osoby podróżujące do centrum. Nowością jest przystanek „Krapkowicka – ZOO”, z którego będą mogli korzystać pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wygodną komunikację miejską, uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 30. Trasa tej linii została zaplanowana tak, aby zapewniała łatwy dostęp do wyspy Bolko, Parku 800-lecia oraz ZOO, ale także obsługiwała rozrastające się osiedle w rejonie Stawowej i łączyła je ze Śródmieściem. Szczegółowy przebieg trasy obejmuje: Strumykowa, Stawowa, Prószkowska Politechnika, Krapkowicka Zoo, Krapkowicka, Spychalskiego, Piastowska, 1 Maja, Reymonta/Kołłątaja, Ozimska, Katowicka oraz Opole Wschodnie.

Oprócz samej linii, planowana jest budowa dwóch nowych przystanków przy ulicach Strumykowej i Stawowej. Choć dokładna data uruchomienia linii nr 30 nie jest jeszcze znana, wiadomo, że autobusy będą kursować w dni robocze co 30 minut w godzinach szczytu, a poza nimi co 60 minut. W planach są także dodatkowe kursy weekendowe, co jeszcze bardziej zwiększy dostępność komunikacyjną.

Nowa linia autobusowa ma na celu nie tylko ułatwienie codziennych podróży mieszkańcom, ale również poprawę połączeń komunikacyjnych w kluczowych rejonach miasta. To kolejny krok w stronę nowoczesnego i przyjaznego systemu transportu publicznego.


Według informacji z: Urząd Miasta w Opolu