Uzbrojony napastnik zatrzymany po napadzie na seniora
Sprawna akcja policji w Wołczynie przyniosła szybkie efekty w postaci zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napad na seniora. W ciągu zaledwie dwóch godzin od zgłoszenia przestępstwa, funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze oraz zabezpieczyli broń pneumatyczną, którą groził 70-latkowi.
  1. Zarzut rozboju dla 50-latka, który zaatakował rowerzystę.
  2. Odważna interwencja policji z Wołczynie – napastnik zatrzymany w rekordowym czasie.
  3. Przestępca groził bronią pneumatyczną i zabrał pieniądze seniorowi.
  4. Zastosowanie tymczasowego aresztu na 3 miesiące wobec podejrzanego.

Niecodzienna odwaga i zdecydowane działanie mieszkańców naszej społeczności przyczyniły się do szybkiego zakończenia tego przerażającego incydentu. Napad miał miejsce w ubiegłym tygodniu, kiedy to 70-letni mężczyzna został zaskoczony przez znajomego 50-latka podczas jazdy na rowerze. W obawie o życie, senior oddał wszystkie posiadane przy sobie pieniądze.

Po zgłoszeniu zdarzenia, policjanci z Posterunku w Wołczynie niezwłocznie rozpoczęli działania, które szybko przyniosły efekty – zaledwie w ciągu dwóch godzin sprawca został zatrzymany. W trakcie zatrzymania przy napastniku znaleziono nie tylko skradzione pieniądze, ale również broń, którą użył do zastraszenia pokrzywdzonego. Okazało się, że był to pistolet pneumatyczny.

Podczas dochodzenia policjanci zgromadzili wystarczające dowody do przedstawienia mężczyźnie zarzutów. Wobec 50-latka, który już wcześniej miał na swoim koncie podobne przestępstwa, sąd na wniosek prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu. Z uwagi na recydywę, sprawcy grozi teraz kara do 22 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja stanowi przypomnienie o nieocenionej roli, jaką pełnią nasze lokalne siły porządkowe w zapewnianiu bezpieczeństwa i szybkim reagowaniu na zagrożenia. Działania te skutecznie przywracają poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszej społeczności.


Źródło: Policja Opole