Wideodomofon CODI – jaki wybrać do domu?

Zakup dobrego wideodomofonu to podstawa, aby komunikacja z osobami z zewnątrz była klarowna i odbywała się bez żadnych zakłóceń. Urządzenie nie tylko umożliwia usłyszenie drugiej osoby, ale także pozwala ją zobaczyć. Jaki jednak wideodomofon wybrać?

Czym jest wideodomofon i do czego służy?

Wideodomofony do mieszkania to urządzenia, dzięki którym można nie tylko usłyszeć, ale przede wszystkim zobaczyć i jednocześnie zweryfikować osobę, która chce wejść na teren posesji. W obecnych czasach weryfikacja głosem to, niestety, za mało, aby stwierdzić czy dana osoba pojawiła się przed drzwiami mieszkania, czy też domu z dobrymi intencjami.

Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, jakim jest wideodomofon, domownik może czuć się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu. Dodatkowo wideodomofony są ciągle dostosowywane pod potrzeby użytkownika, dzięki czemu ich system jest coraz bardziej zaawansowany.

Jakie są rodzaje wideodomofonów?

Wideodomofony dzielą się na dwa rodzaje: analogowe i cyfrowe. Obydwa mogą być zamontowane zarówno w domu jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym. Wideodomofon analogowy cechuje się dwoma wejściami i podpięciem dodatkowych kamer, które mają funkcję podglądu. W większości modeli obrazy są nagrywane i zapisywane na wbudowanej pamięci wewnętrznej, ale również na kartach typu SD.

Należy pamiętać, że do tego typu urządzenia, w przeciwieństwie do wideodomofonu cyfrowego, podczas montażu używa się wielu kabli. Wideo domofony cyfrowe, inaczej bezprzewodowe, oprócz podstawowych funkcji wideodomofonu analogowego posiadają zazwyczaj dwużyłowe połączenie, a także szereg dodatkowych funkcji jak np. zamek szyfrowany, dotykowy panel z podświetlana klawiaturą, kamerę z szerokokątnym obiektywem i czujnik ruchu.

Dobry wideodomofon do domu – czyli jaki?

Dobry wideodomofon do domu to taki, który może działać w każdych warunkach. Dlatego ważne, żeby wybrać model, który będzie wodoodporny, a także zbudowany z trwałych materiałów, które zabezpieczą urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo dokonując wyboru, warto postawić na nowoczesność i wybrać wideodomofon z panelem dotykowym z możliwością zaszyfrowania oraz z niskim poborem mocy.

Nie bez znaczenia jest wielkość ekranu oraz jakość wyświetlanego obrazu. Wpływa to na wygodę użytkowania i lepszą ocenę sytuacji. Ważne, aby wybrać wideodomofon pod swoje własne potrzeby, aby urządzenie rzeczywiście było przydatnym elementem nie tylko w kategorii weryfikacji, ale również dodatkowym zabezpieczeniem całego domostwa.