Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Jak chronić ekran w iPhonie?

Wyświetlacz to jeden z najważniejszych elementów w smartfonie, który determinuje komfort jego codziennego użytkowania. Uszkodzony ekran to nie tylko uszczerbek na wrażeniach estetycznych telefonu, ale przede wszystkim utrudnione korzystanie z jego podstawowych funkcji. Co prawda wyświetlacze w iPhone’ach opierają się na najnowszych technologiach zabezpieczających ekran przed uszkodzeniami, jednak wsparcie w postaci dodatkowych zabezpieczeń pomaga zachować smartfonowi dłuższą żywotność. Zatem jak zabezpieczyć ekran w iPhonie?

Ekran iPhone: szkło ochronne

Jedną z najczęściej stosowanych metod na jeszcze bardziej skuteczną ochronę wyświetlacza w iPhonie jest jego zabezpieczeniem szkłem hartowanym. Dodatkowa powłoka ochronna pozwala użytkować iPhone’a z większą swobodą i bez obaw o przykre konsekwencje nieszczęśliwych wypadków. Według większości producentów, szkło hartowane doskonale radzi sobie z amortyzowaniem upadków oraz uderzeń, a także z ochroną przed drobnymi zarysowaniami, co bardzo często się sprawdza. Za szkło ochronne z autoryzowanych sklepów Apple trzeba zapłacić w granicach 100-200zł, jednak można znaleźć zamienniki o równie wysokich parametrach technicznych w znacznie niższych cenach.

Ekran iPhone: etui ochronne

Wsparciem w bardziej kompleksowej ochrony ekranu iPhone’a, jak również pozostałych części jego twardej obudowy będzie dobrej jakości etui. Case’y na iPhone’y można znaleźć w wielu sklepach z akcesoriami telefonicznymi, a także w oficjalnym sklepie Apple, choć tam można spodziewać się stosunkowo wysokich cen. Przy wyborze etui ochronnego na iPhone’a warto zwrócić uwagę nie tylko na wytrzymałość tworzywa, ale również na jakość wykonania i kompatybilność z posiadanym modelem smartfona. Najważniejszymi elementami etui powinny być jego delikatnie wystające brzegi, które w największym stopniu przyczyniają się do ochrony wyświetlacza w iPhonie. Case na iPhone’a powinien także dokładnie przylegać powierzchnią do „pleców” obudowy tak, aby zabezpieczyć telefon przed obecnością piasku czy kurzu.

Ekran iPhone’a: prawidłowe użytkowanie

Poruszając kwestię zabezpieczenia wyświetlacza w iPhonie nie można nie wspomnieć o konieczności prawidłowego użytkowania smartfona na co dzień i sposobu przechowywania. Co prawda ekran chroniony przez szkło hartowane nie powinien być narażony na uszkodzenia mechaniczne, jednak należy dbać również o kondycję samej powłoki ochronnej. Szkło hartowane w wyniku uderzeń czy upadków traci swoje właściwości ochronne, dlatego nie warto narażać się na dodatkowe koszty zakupu nowego egzemplarza.

Uszkodzony ekran w iPhonie

Szkło hartowane i etui ochronne znacznie zmniejszają ryzyko poważnego uszkodzenia wyświetlacza w iPhonie, jednak nie jest to 100% gwarancja ochrony ekranu. Zbita szybka w iPhonie zdarza się jednak częściej, niż można by się tego było spodziewać – wystarczy chwila nieuwagi, aby smartfon wylądował na twardej powierzchni betonu. Wymiana szybki w iPhone X czy w każdym innym „jabłku” wbrew pozorom wcale nie musi być kosztowną inwestycją. Naprawy ekranu podejmują się pogwarancyjne serwisy iPhone, z których warto wybierać tylko te z najlepszymi ocenami klientów. Znalezienie profesjonalnego punktu, gdzie wymiana szybki w iPhonie przebiegnie szybko i sprawnie jest teraz nieco łatwiejsze, zwłaszcza że w Warszawie i innych miastach w Polsce liczba nieautoryzowanych serwisów Apple wzrasta.