Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Tusz do drukarki HP – czy oryginał jest lepszy od zamiennika?

Drukarki HP od dawna cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników. Modele atramentowe są w przystępnej cenie i dzięki kompaktowym wymiarom doskonale sprawdzają się nie tylko w biurze, ale również w domu. Koszty eksploatacji nie są wygórowane, ale można je jeszcze obniżyć, rezygnując z oryginalnych tuszów. Co wybrać?

Charakterystyka oryginalnych tuszów do druarek HP 

Hewlett-Packard to marka, której drukarki zajmują na rynku czołowe pozycje. Są łatwe w obsłudze i niezawodne. Wybierając konkretny model, należy pamiętać, że trzeba używać tuszów przypisanych właśnie do niego. Przykładowo tusz hp 652 jest przystosowany do działania w kilkunastu urządzeniach serii HP Deskjet Ink Advantage, m.in. HP Deskjet Ink Advantage 4675 i HP Deskjet Ink Advantage 5275. Oryginalne tusze są opracowywane przez producenta drukarek, dlatego gwarantowana jest pełna kompatybilność. Trzeba jednak mieć na uwadze, że oryginał bywa nawet trzykrotnie droższy niż zamiennik.

Czym różnią się zamienniki od oryginałów?

Zamienniki nie są produkowane przez producenta drukarek, lecz przez innego producenta, dlatego przed zakupem warto sprawdzić historię jego działalności i opinie na temat oferowanych produktów. Nigdy nie należy brać zamienników z zupełnie nieznanych źródeł. Dobry zamiennik nie ma składu identycznego z hp 652 lub innym oryginalnym tuszem, ale jest do niego zbliżony. Porównując wydruki z oryginałów i zamienników w kolorze czarnym, czasem nie można ich odróżnić, a niekiedy różnica jest minimalna. Natomiast w przypadku tuszów kolorowych różnice stają się wyraźniejsze. Jeżeli zależy ci na drukowaniu obrazów, zamiennik może nieco rozczarować. Wyższa jakość oryginałów jest związana z ich wyższą ceną – tusz hp 652 i inne na wszystkich etapach produkcji są poddawane bardziej restrykcyjnym kontrolom. Jeżeli chcesz porównać cenę oryginału i zamiennika, zwróć uwagę na różnice w pojemnościach tuszów, aby właściwie obliczyć koszt.

Pojemność tuszów do drukarek atramentowych HP a wydajność

Zamienniki mogą mieć większą pojemność niż oryginalne tusze do drukarek atramentowych HP nr 652. Producenci drukarek często oferują tylko jedną pojemność tuszów – za to inni producenci mają bogatszą ofertę. Czy podana pojemność jest jednak równoznaczna również z większą wydajnością, to kwestia sporna. Najlepiej przetestować samodzielnie wybrany tusz, ponieważ część osób uważa, że mimo wszystko wydajności można być pewnym tylko w przypadku oryginałów. Nie oznacza to, że wszystkie zamienniki nie mają wskazanych parametrów – po prostu trzeba znaleźć sprawdzonego producenta, który wywiązuje się z zapewnień.

Obniżenie kosztów eksploatacji

Oryginalne tusze zawsze kosztują więcej niż zamienniki. Jeżeli priorytetem jest obniżenie kosztów eksploatacji, zamienniki pozwolą zaoszczędzić w ciągu roku całkiem sporo. Wybór zawsze jest indywidualną decyzją. Gdy drukarka jest używana sporadycznie, zwiększa się ryzyko zaschnięcia tuszu – poleca się wtedy stosowanie oryginału, którego właściwości są po prostu lepiej przetestowane.