Burze z gradem i silne opady w Opolu - ostrzeżenie meteorologiczne
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców przed nadchodzącymi burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj w naszym regionie. Porywisty wiatr, intensywne opady deszczu oraz grad to tylko niektóre z zagrożeń, na które powinniśmy być przygotowani.
  1. Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia
  2. Burze z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem
  3. Możliwość wystąpienia gradu
  4. Ważność ostrzeżenia: od 10:00 do 23:00, 24 maja 2024

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział we Wrocławiu, działające przy Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla naszego województwa. Prognozy wskazują na możliwość wystąpienia burz, które mogą być miejscami bardzo intensywne.

Według prognoz, burzom towarzyszyć będą bardzo silne opady deszczu, sięgające od 35 do nawet 50 mm lokalnie, oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 80 km/h. Dodatkowo, miejscami może wystąpić grad. Ostrzeżenie jest ważne od godziny 10:00 do 23:00 dnia 24 maja 2024 roku.

IMGW-PIB informuje, że prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80%. Jest to więc sygnał dla mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność i podjąć odpowiednie środki zabezpieczające swoje mienie. Warto również śledzić bieżące komunikaty meteorologiczne, aby być na bieżąco z aktualną sytuacją pogodową.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu


Źródło: UM Opole