Nowa nawierzchnia na kolejnym odcinku obwodnicy północnej w Opolu
Wkrótce rozpocznie się remont kolejnego odcinka obwodnicy północnej. Dzięki wsparciu ministerstwa infrastruktury oraz budżetu miejskiego, nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku o długości 1,5 kilometra.
  1. Remont dotyczy odcinka od punktu ważenia pojazdów w kierunku drogi wojewódzkiej nr 414.
  2. Budżet miasta oraz subwencja ministerialna zapewniają po 800 tysięcy złotych.
  3. Przetarg na wykonawcę inwestycji jest w trakcie przygotowania.

Remont kolejnego odcinka obwodnicy północnej obejmuje fragment od punktu ważenia pojazdów aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 414. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w ubiegłym roku, kiedy to nawierzchnia została wymieniona na odcinku od obwodnicy piastowskiej do punktu ważenia pojazdów.

Na ten cel miasto otrzymało 800 tysięcy złotych z subwencji ministerstwa infrastruktury. Druga połowa potrzebnych funduszy pochodzi z budżetu miasta, co łącznie daje kwotę 1,6 miliona złotych na realizację tego przedsięwzięcia.

Obecnie trwają przygotowania do przetargu, który ma wyłonić wykonawcę zadania. Władze miasta zapewniają, że prace zostaną przeprowadzone sprawnie i zgodnie z harmonogramem, co pozwoli na poprawę jakości dróg i komfortu jazdy dla mieszkańców.

Nowa nawierzchnia na obwodnicy północnej to kolejny krok w kierunku modernizacji infrastruktury drogowej w naszym regionie. Poprawa stanu dróg jest kluczowa dla bezpieczeństwa i wygody wszystkich użytkowników, a także dla płynności ruchu w mieście.


Opierając się na: MZD Opole