Powiat Opolski 2018-2024: Drogowe inwestycje i cyfrowa rewolucja geodezji zmieniły region
Za nami kadencja pełna wyzwań i istotnych zmian, które na stałe wpisały się w krajobraz naszego powiatu. Od inwestycji drogowych, przez cyfrową rewolucję w geodezji, aż po budowę nowych ścieżek rowerowych - każdy z tych projektów miał na celu ułatwienie życia mieszkańcom i przyczynienie się do rozwoju regionu. W obliczu pandemii Covid-19, wojny na Ukrainie czy też zmian klimatycznych, nasz samorząd nie zwalniał tempa, kontynuując prace nad inwestycjami, które mają służyć wspólnemu dobru.
  1. Inwestycje drogowe i cyfrowa rewolucja w geodezji znacząco ułatwiły mieszkańcom dostęp do usług i danych.
  2. Pandemia Covid-19 przyniosła wyzwania, ale nie zatrzymała realizacji kluczowych projektów.
  3. Wojna na Ukrainie stała się okazją do wykazania solidarności i pomocy humanitarnej.
  4. Rozbudowa infrastruktury rowerowej i edukacyjnej wpisuje się w długofalową strategię rozwoju regionu.

W mijających latach Powiat Opolski śmiało stawiał czoła nowym wyzwaniom, realizując projekty, które odmieniły oblicze regionu. W ujęciu starosty Henryka Lakwy, "Miniona kadencja to koncentracja na inwestycjach drogowych i dużych projektach", które zdecydowanie poprawiły jakość życia mieszkańców. Warto wspomnieć o cyfrowej rewolucji w geodezji, która zrewolucjonizowała dostęp do danych i usług geodezyjnych, czy o rozbudowie ścieżek rowerowych, ułatwiających codzienne przemieszczanie się.

Pandemia Covid-19, mimo że zaskoczyła wszystkich swoim zasięgiem, nie zdołała zahamować postępu prac. Jak wspomina starosta, "Mimo trudności udaje nam się wtedy utrzymać wyższy niż w 2019 roku poziom wydatków na inwestycje". Dzięki elastyczności i umiejętnemu zarządzaniu budżetem, możliwe było nie tylko kontynuowanie zaplanowanych projektów, ale także wsparcie lokalnych szpitali w walce z wirusem.

Wybuch wojny na Ukrainie to kolejny test na solidarność i współpracę międzynarodową. Starosta Henryk Lakwa przywołuje akcję pomocy humanitarnej, w ramach której nasz powiat stał się częścią mostu pomocy dla potrzebujących.

Z kolei na polu infrastruktury rowerowej i oświatowej, rok 2023 przyniósł zakończenie ważnych projektów. "Zakończenie budowy ścieżki rowerowej Opole – Turawa i finał partnerskiego projektu budowy ścieżek pieszo – rowerowych to jedno z najważniejszych wydarzeń w 2023" - podkreśla Henryk Lakwa. Inwestycje te nie tylko poprawiają komfort życia, ale też wpisują się w globalne trendy promujące zdrowy styl życia i ekologię.

Podsumowując, miniona kadencja była okresem intensywnej pracy i wielu wyzwań, które jednak nie zdołały zatrzymać Powiatu Opolskiego w dążeniu do rozwoju i poprawy warunków życia mieszkańców. Wartość tych działań jest nie do przecenienia, a ich efekty będą służyć obecnym i przyszłym pokoleniom.


Na podstawie: Powiat Opolski