Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

W myśl dawnej zasady dżentelmenów, umów należy bezwzględnie przestrzegać. Ale co zrobić w sytuacji, gdy w momencie jej zawarcia zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd i narażeni na duże straty? W takiej sytuacji znalazło się wiele osób wybierających kredyt we frankach. Aktualne orzecznictwo sądowe pozwala jednak skutecznie uporać się z tym problemem poprzez wkroczenie na drogę sądową. Odfrankowanie kredytu to bardzo korzystne rozwiązanie, które pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.

Co dalej ze sprawą frankowiczów?

Rządzący od kilku lat próbują podjąć działania mające na celu uregulowanie kwestii frankowiczów. Niestety, ustawa frankowa do dziś nie weszła w życie i niewiele wskazuje na to, aby sytuacja ta miała ulec zmianom. Na szczęście, ustawa staje się zbędna w momencie, gdy na korzyść frankowiczów zmienia się orzecznictwo sądowe. Tym samym, poszkodowani klienci banków zyskują bowiem realne możliwości dochodzenia swoich spraw przed sądem. Pomoc frankowiczom stoi na coraz wyższym poziomie, a do ich dyspozycji pozostają wykwalifikowane kancelarie zajmujące się sprawami związanymi z niekorzystnymi kredytami frankowymi.

Wyroki sądowe na korzyść kredytobiorców

Jak już wspomnieliśmy, na korzyść zmienia się orzecznictwo sądów. Niedawno wydany został ostateczne werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który pozwoli jeszcze lepiej egzekwować żądania wobec banków. Z roku na rok przybywa spraw zakończonych szczęśliwym zakończeniem kredytobiorców. Odfrankowanie kredytu to obecnie najkorzystniejsze rozwiązanie, na jakie mogą liczyć klienci. Konieczną pomoc świadczy kancelaria prawna Warszawa, która pozwala sformułować trafny wniosek i znaleźć argumentację potrzebną w podstawie prawnej.

Na czym polega odfrankowanie kredytu?

Ogromne ryzyko kursowe oraz niekorzystna indeksacja doprowadziło do ogromnych strat po stronie osób, które zdecydowały się na kredyt we frankach w pierwszej dekadzie XXI wieku. Tym samym, kredytobiorcy musieli zapłacić nawet kilkukrotnie więcej niż zakładała umowa w dniu jej zawarcia. Odfrankowanie kredytu to rozwiązanie, które pozwala odwrócić poniesione straty. W myśl tego wariantu, zobowiązanie zostaje uznane za kredyt złotówkowy i podlega nowym warunkom spłaty.

Tym samym, może się okazać, że klient ponosząc straty z tytułu niekorzystnego kursu CHF, dawno spłacił swoje zobowiązanie na nowych zasadach kredytu złotówkowego. Wtedy, jego kredyt jest uważany za spłacony, a ponadto, przysługuje mu zwrot nadpłaty. Eksperci szacują, że w przypadku wieloletnich kredytów, zwrot może wynosić nawet do 60% spłaconej kwoty. Nie dziwi zatem fakt, że banki starają się zrobić wszystko, aby zablokować pozytywne orzecznictwo. Takie działania mijają się jednak z celem, ponieważ wiążący wyrok już zapadł.

Jak walczyć o odzyskanie swoich pieniędzy?

Jedynym słusznym rozwiązaniem na ten moment jest pozew banku w kwestii nieprawidłowości w umowie kredytowej. Dochodzenie swoich praw samodzielnie jest jednak wyjątkowo trudne. Do naszej dyspozycji pozostają jednak doświadczeni radcy prawni Warszawa, którzy zapoznają się z naszą sprawą i pozwolą złożyć prawidłowy pozew do sądu. Potrzebna jest oczywiście mocna argumentacja, która pozwoli skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem.

Biorąc pod uwagę, że orzecznictwo sądowe zmienia się na korzyść frankowiczów, warto jak najszybciej zdecydować się na podjęcie konkretnych działań. Kancelaria Warszawa to odpowiednie miejsce, jeśli oczekujemy indywidualnego rozpatrzenia naszej sprawy i kompleksowej obsługi prawniczej, która ułatwi walkę o odzyskanie nadpłaty w ramach odfrankowania kredytu.

Jakie korzyści oferuje odfrankowanie kredytu?