opowiecie-20-lat-wspolpracy-osp-karlowice-straz-Marcin-Luszczyk-26-150x150.jpeg opowiecie-20-lat-wspolpracy-osp-karlowice-straz-Marcin-Luszczyk-08-150x150.jpeg opowiecie-20-lat-wspolpracy-osp-karlowice-straz-Marcin-Luszczyk-09-150x150.jpeg "Oficjalna współpraca druhów z OSP Karłowic i FWW Rüdersdorf rozpoczęła się w 1999 r., jednak już wcześniej Niemcy pomagali lokalnej jednostce. Po powodzi w 1997 r. strażacy spod Berlina przekazali gminie Popielów sporą sumę pieniędzy na odbudowę domostw. Historię współpracy przybliżył gościom prezes honorowy OSP Tadeusz Negrycz-Berezowski" - czytamy na portalu Opowiecie info.  "Od tego trudnego momentu strażacy regularnie odwiedzają się i w razie potrzeby pomagają. Okazją do spotkania było dwudziestolecie przyjaźni. - Uczestniczyło w nim wielu młodych strażaków, urodzonych już po powodzi, co oznacza, że znając początki współpracy ze wspomnień starszych kolegów angażują się w jej kontynuowanie - zauważa Krzysztof Wysdak. 

Więcej informacji i fotorelację zamieścił portal Opowiecie.info. 

W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Krzysztof Wysdak, który odebrał od wójta gminy Popielów Sybilli Stelmach symboliczny dokument przekazujący wóz ze Starych Siołkowic na rzecz strażaków z powiatu Dolina na Ukrainie. - Ochotnicze straże pożarne na Ukrainie dopiero się tworzą, więc każdy sprzęt jest dla nich na wagę złota - mówi Krzysztof Wysdak. Powiat pomoże w dalszym przekazaniu i załatwieniu związanych z tym formalności. - Kiedyś strażacy z Niemiec pomagali nam, teraz my pomagamy druhom ze Wschodu. 

Festyn z okazji 20-lecia trwał do późnych godzin wieczornych. Odbyły się pokazy pożarnicze i techniczne. Goście z Niemiec zaprezentowali, jak zachowuje się rozgrzany olej po zalaniu go wodą. Przygrywała orkiestra Select Band. Zatańczyły dziewczyny z zespołu Euforia. Świętowanie zakończyło się zabawą taneczną.

M.K. Fot. Żródło: Opowiecie.info