• Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pan Marcin Kobeluch.

 • Ustawa o ochronie zwierząt nałożyła na gminy obowiązek określenia corocznie do 31 marca programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania b [...]
  KONKURS
  W ramach gospodarki odpadami zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na budowę obiektu (rzeźby przestrzennej) [...]
 • Zagadnienie wewnętrznego transportu w przedsiębiorstwie czy lokalu nie jest wcale rzeczą nową. Od względnie niedawna rozwiązania profesjonalne i w pełni bezpieczne, takie jak paleciak z wagą są znacznie szerzej dostępne (i przystępne), ale zna to każdy, kto został poproszony o okazyjne noszenie, z racji bycia najsilniejszym w okolicy. Każda postawna osoba łatwo zauważy przynajmniej jeden przypadek, gdy przyszła ciężka paczka, albo trzeba było ponosić zgrzewki wody z okazji integracji. Gdy takie rzeczy zdarzają się częściej to zakrawa nawet o zagadnienia bagatelizowanego bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak sprawić, by pracownicy, tak warsztatowi jak i biurowi, mieli większy komfort pracy, a jednocześnie podnieść standardy BHP o przynajmniej jeden poziom?

  Jeden prosty krok do wyższych standardów

  Tymczasem inwestycja nie jest ciężka. Już jeden wózek paletowy w znaczący sposób poprawi zagadnienie transportu wewnętrznego. Taki „dyżurny” paleciak pozostawiony w miejscu dostępnym dla pracowników znajdzie zastosowanie we wszystkich wymienionych sytuacjach. Paleciaki są proste w obsłudze, funkcjonalne i możliwe do operowania przez każdą zdrową osobę, gdyż nie wymagają wcale dużo siły. Wózek paletowy ręczny może być zresztą zastąpiony wózkiem elektrycznym, który nie tylko oszczędzi wysiłku całkowicie, ale poradzi sobie często ze znacznie większym udźwigiem.

  Opcje dodatkowe

  Wózki paletowe mogą być użyteczne przy wielu innych zadaniach. Nie przewożą jedynie palet, tzn. zawsze można postawić coś na palecie i w ten sposób to transportować. Wózek paletowy z wagą może z powodzeniem zastąpić oddzielną wagę do palet, w znaczny sposób usprawniając dokumentację w firmie i zakładzie pracy. Żurawie warsztatowe są dosyć popularnym narzędziem, ale podnośniki nożycowe sprawdzą się jeszcze lepiej przy umieszczaniu wspomnianych transportów na wysokościach. Podnośnik nożycowy będzie nawet lepszy gdy będzie to ciężki, masywny mebel pokroju pieca lub szafy na narzędzia. Alternatywnie do wózka paleciaka, można zastosować także rolki transportowe do maszyn.

  Najlepsze rozwiązania wewnętrznego transportu

  Rozwiązania zaawansowane

  W obecnych czasach bardzo często chcemy by wszystkie wymienione zalety zamknęły się w jednym urządzeniu. Wózek podnośnikowy łączy w sobie zalety wózków paletowych ręcznych, dodając do tego funkcję podnoszenia, tak jak w podnośnikach nożycowych. Stanowi jednak jeden wózek magazynowy, w odróżnieniu od kilku oddzielnych rozwiązań. Sztaplarka charakteryzuje się często wysokim udźwigiem w porównania do paleciaka ręcznego, a także funkcjami redukującymi ryzyko wywrócenia (które świetnie kompensują względnie niską zwrotność, która byłaby typowa raczej dla wózków ręcznych).

  Zastosowania szczególne

  Oczywiście przy całej otoczce nowoczesnego transportu wewnętrznego nie można zapomnieć o narzędziach prostszych, ale czasami niezastąpionych. Wózki platformowe być może cechują się niskim udźwigiem, ale to po wózek platformowy sięgnie każdy kto zechce przewieźć zestaw próbek w szklanych naczyniach. Wózek do beczek to naturalny przyjaciel każdego barmana, natomiast zwrotny wózek schodowy posiada mnóstwo zastosowań, na przykład asystując kurierom i dostawcom.

 • Gdyby nie czujność i dociekliwość policjantów z opolskiej drogówki, 69 - letnia seniorka mogłaby stracić oszczędności życia. Podczas interwencji drogowej, mundurowych zaniepokoił ciągle dzwoniący telefon. 77 - latek nie wiedział jak wjechać na autostradę, a we Wrocławiu miał spotkać się z policjantem CBŚP. Pomagając w tajnych działaniach, miał do przekazania ponad 30 000 złotych.

 • Pył zawieszony PM 10
  Alarm I stopnia o przekroczeniu poziomu 100 μg/m³ pyłu zawieszonego PM 10 Na podstawie danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: komunikat z [...]

  Wilgoć w mieszkaniu – jak możemy sobie poradzić z tym problemem?

  Nadmierna wilgoć zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznych pleśni oraz grzybów, które mają niekorzystny wpływ na poziom zdrowia oraz samopoczucia domowników. Co więcej, wilgoć może stwarzać ryzyko awarii sieci elektrycznej. Warto zatem jak najszybciej zdecydować się na profesjonalne osuszanie mieszkania realizowane przez firmę z doświadczeniem. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym dokładnie polega ten proces oraz czy uzyskane rezultaty są długotrwałe.

  Wilgoć to poważne zagrożenie dla domowników

  Ciemne, ciepłe oraz wilgotne miejsca to idealne środowisko dla rozwoju grzybów oraz pleśni. Szkodliwe drobnoustroje mają niekorzystny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie domowników. Co więcej, wystarczy, że problem intensywnej wilgoci utrzymuje się przez kilka dni, aby w naszym domu pojawiły się pierwsze ogniska nieproszonych gości. To niejedyne zagrożenie. Wilgoć może sprzyjać usterkom sprzętu elektronicznego. To kolejny powód, dla którego powinniśmy jak najszybciej podjąć działania ukierunkowane na rozwiązanie problemu.

  Czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

  Profesjonalne osuszanie posadzki może być kosztownym procesem. Dlatego też, wiele osób zastanawia się nad samodzielnym podjęciem działań. Niestety, w ten sposób nie uzyskamy trwałego efektu, który spełni nasze oczekiwania. Powinniśmy skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Należy także pamiętać, że samo osuszanie mieszkania nie przyniesie rezultatu, jeśli nie wykluczymy możliwych przyczyn nadmiernej wilgoci. To kolejny powód, aby wybrać kompleksową usługę świadczoną przez specjalistów.

  Na czym polega profesjonalne osuszanie mieszkania?

  W pierwszej kolejności, specjaliści spróbują ustalić potencjalne źródła problemu. W tym celu prowadzone są zaawansowane pomiary przy pomocy nowoczesnych i bezinwazyjnych metod. Najczęściej, przyczyną wilgoci jest nieszczelność sieci wodno-kanalizacyjnej lub niesprawna wentylacja. Po konsultacjach z klientem, firma wybiera optymalne działania naprawcze, które pozwolą wyeliminować czynniki odpowiedzialne za wilgoć.

  Następnie można przejść do osuszania mieszkania. Tutaj również niezbędny jest profesjonalny sprzęt, z pomocą którego można dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków. Doświadczona ekipa bardzo skrupulatnie zajmie się usuwaniem wilgoci, a także zaproponuje nam odgrzybianie oraz ozonowanie. Warto zdecydować się na tę usługę, ponieważ jest ona pożądana z perspektywy domowników. Usuwając groźne drobnoustroje, masz pewność, że Twoje mieszkanie ponownie spełnia wymogi  bezpiecznego oraz komfortowego lokum.

  Profesjonalne osuszanie mieszkania – koszt usługi

  Dokładny koszt usługi zależy oczywiście od czasu, jaki trzeba poświęcić na przeprowadzenie wszystkich prac. Zwykle, na całą procedurę wystarczy kilka dni. Tylko przy najbardziej ekstremalnych przypadkach wilgoci potrzebne będzie kilka tygodni. Profesjonalne osuszanie budynków po zalaniu przynosi długotrwały efekt i skutecznie zmniejsza ryzyko ponownego wystąpienia problemu w przyszłości. Usługa pozwala uzyskać środowisko przyjazne i bezpieczne domownikom.

  Klimatyzacja staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych domach. Nic dziwnego, gdyż upalne, letnie dni potrafią uprzykrzyć życie dosłownie każdemu. Odpowiedni komfort termiczny uzyskany poprzez takie rozwiązanie pozwala zrelaksować się jeszcze lepiej, jak i wydajniej pracować - dlatego właśnie klimatyzacja w biurowcach pracowniczych jest już praktycznie niezbędnym i podstawowym wyposażeniem. Jednak wybierając odpowiednią klimatyzację dla siebie często przytłacza nas natłok rozwiązań. Istnieje wiele różnych rodzajów takiej dogodności, tak samo jak i dostępnych parametrów do określenia. Jeżeli chcesz wybrać odpowiednią klimatyzację dla siebie - jak najbardziej powinieneś przeczytać ten artykuł.

  Dostępne rodzaje klimatyzacji

  Jeżeli wybierasz klimatyzację dla swojego domu to powinieneś przede wszystkim poznać dostępne rozwiązania. Wszystko tutaj zależy od Twoich preferencji, okoliczności jak i oczekiwań co do klimatyzacji domowej. Możesz bowiem zdecydować się na klimatyzację przenośną. Jest to rozwiązanie dla osób niewymagających, którzy zamierzają korzystać z takiego komfortu tylko w określonych okolicznościach. Urządzenie przenośne jest bowiem znacznie mniej wydajne, a pobiera sporo prądu. Jest w stanie skutecznie schłodzić tylko niewielkie pomieszczenia i poza tym wymaga również dostępny do okna, w celu wymiany powietrza z ciepłego na chłodniejsze. Idealnie może sprawdzić się przy stanowiskach pracy lub po prostu - do małych powierzchni. Jeżeli Ci to odpowiada - to jak najbardziej powinieneś się na to zdecydować. Na pewno będą w stanie w tym pomóc ci specjaliści od klimatyzacji domowych w Poznaniu.

  Jeżeli chodzi o skuteczne chłodzenie większych powierzchni domowych, bardziej regularnie i mniejszym kosztem poboru prądu to lepiej sprawdzi się klimatyzacja centralna. Mamy tutaj do wybór klimatyzatory typu split i multisplit. Wersja split składa się z jednej jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Daje to idealne warunki do skutecznego klimatyzowania jednego pomieszczenia o średniej lub małej powierzchni. Wówczas z pewnością sprawdzą się tutaj nasze oczekiwania. Montaż jest prosty i nie wymaga generalnego remontu. Poza tym jest to po prostu tanie rozwiązanie. Jeżeli mamy zamiar skutecznie klimatyzować całe mieszkanie lub kilka pomieszczeń - powinniśmy zastanowić się nad klimatyzatorami typu multisplit. Tutaj mamy jedną jednostkę zewnętrzną i kilka wewnętrznych. Takie rozwiązanie jest znacznie trudniejsze do zrealizowania technologicznie, dlatego wymagany jest większy remont. Warto zaznaczyć, że nie wszędzie będzie to w ogóle możliwe. Często okazuje się również, że tańszych jest kilka układów split, niż jeden multisplit. Odpowiedni fachowiec pomoże wybrać Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

  Jakie parametry?

  Wybierając klimatyzator warto zwrócić szczególną uwagę na moc chłodniczą. Przyjmuje się, że na 1 m2 pomieszczenia potrzebujemy 0,1 KW mocy grzewczej. Dlatego do skutecznego chłodzenia 25m2 będziemy potrzebować przynajmniej 2,5 KW . Wartość ta oczywiście zależy od wielu czynników, dlatego wybór najlepszego dla nas parametru również warto zostawić specjalistom.

   Jak wybrać odpowiednią klimatyzację dla siebie

 • Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pan Dariusz Sobczyk.

 • Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych, policjanci z Ozimka otrzymali nowy radiowóz. Oznakowana Dacia Daster będzie służyć potrzebom lokalnej społeczności. Klucze do nowego radiowozu fundatorzy w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Opolu - mł. Insp. Rafała Drozdowskiego, przekazali Komendantowi Komisariatu Policji w Ozimku.

 • Policjanci z Opola zostali nominowani przez Kapitułę Redakcyjną ,,Nowej Trybuny Opolskiej" do osobowości roku. W kategorii ,,Kultura" nominację otrzymał sierż. sztab. Aleksander Sowa z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu za książkę kryminalną "Gwiazdy Oriona", uznanej w plebiscycie jednego z portali za najlepszą książkę lata 2019. Natomiast asp. sztab. Piotr Chwastowski z Komisariatu I Policji w Opolu otrzymał nominację w kategorii ,,Działalność Społeczna i Charytatywna" - za pokazywanie i promowanie pracy policji, piosenkę i teledysk ,,Dumny z bycia psem” oraz kanał na youtube ,,Psy Dają Głos”. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • dziecko, warsztaty
  Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola informuje, iż w styczniu 2020 w niepublicznych żłobkach na terenie miasta Opola jest 310 wolnych miejs [...]
  budynek, architektura, Galeria Sztuki Współczesnej
  Prezydent Miasta Opola uprzejmie informuje, iż ogłosił konkurs na kandydata na dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wszystkie szczegóły d [...]
  Dotacje jednoroczne 2018
  W załącznikach prezentujemy wyniki częściowe dotacji przyznanych w 2020 roku. Kolejne transze będą publikowane na bieżąco w ciągu roku. I transza - [...]
  karta Opolka
  Opolską Kartę Autobusową - OPOLKĘ - posiada już ponad osiem tysięcy mieszkańców Opola! Przypominamy, że kupując nowy bilet w internecie trzeba go ko [...]
  Wyniki pomiarów jakości powietrza prowadzonych przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Opolu oraz czujniki pomiarowe rozmieszczone na tere [...]
 • Trzeci bilet otrzymuje Pan Paweł Dudziński

 • Przed nami kolejny niezwykły weekend w Opolu! W piątek polecamy wernisaż wystawy Pauliny Ptaszyńskiej "Fale" w Galeria Sztuki Współczesnej, promocję [...]
  Działalność Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w 2020 r.
  W dniu 10 stycznia 2020 r. w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych [...]