Komendant PSP z Opola na forum o odporności społecznej - zagrożenia hybrydowe i dezinformacja

Przedstawiciele administracji, samorządów, organizacji pozarządowych i środowiska akademickiego spotkali się na konferencji poświęconej zagrożeniom hybrydowym i bezpieczeństwu informacyjnemu. Na panelu dyskusyjnym Opolska Komenda PSP reprezentowana była przez nadbryg. Pawła Kielara, który akcentował potrzebę współpracy służb i organizacji społecznych.
Konferencja “Regionalny wymiar bezpieczeństwa” odbyła się pod patronatem Tomasza Siemoniaka - ministra i Koordynatora Służb Specjalnych. W programie znalazły się zagadnienia dotyczące zagrożeń hybrydowych, podatności młodych ludzi na dezinformację, bezpieczeństwa informacyjnego oraz budowania odporności społecznej.
Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - nadbryg. Paweł Kielar - wziął udział w panelu w ramach Regionalnego Forum Bezpieczeństwa, który poświęcono odporności społecznej. Panel koncentrował się na praktycznych sposobach wzmacniania tej odporności na poziomie lokalnym oraz roli organizacji pozarządowych i partnerstwa między samorządami a służbami.
W dyskusji uczestniczyli m.in. Daniel Palimąka - starosta nyski oraz Jarosław Białochławek - prezes nyskiego WOPR. Panel poprowadził dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. Organizatorzy wskazywali na konieczność wymiany doświadczeń i wypracowania rekomendacji dla bezpieczeństwa regionalnego i państwowego.
Udział nadbryg. Pawła Kielara podkreślił znaczenie dialogu między służbami, administracją i społeczeństwem obywatelskim w budowaniu odpornego regionu. Materiały i zdjęcia do relacji przygotował kpt. Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.
na podstawie: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
![]()
Ostatnie Artykuły

Chciała zaimponować „fajnym chłopakom” - 19-latka jechała 115 km/h

Slalom na hulajnodze zakończył się zatrzymaniem. Policjanci znaleźli narkotyki

Niepotrzebny rower zamiast do piwnicy może trafić do kogoś innego

Pasy były dopiero początkiem. 51-latek z zakazem prowadzenia zatrzymany

Tour de Pologne wraca do Opola. Peleton ruszy przez centrum

Ponad 400 porcji amfetaminy w powiecie brzeskim. 30-latek zatrzymany

Skażenie wody w Komorznie. Jest plan na stopniowy powrót dostaw

Namysłów: policjanci ugasili pożar rusztowania przed przyjazdem strażaków

Fałszywy konsultant przejął kontrolę nad oszczędnościami mieszkanki Krapkowic

Przedszkole w Suchej dostanie nowe miejsce. Jest prawie 922 tys. zł wsparcia

200 km/h poza zabudowanym. Kierowca z powiatu kluczborskiego stracił uprawnienia

Upał zagraża zdrowiu i infrastrukturze. Opolski urząd wydał zalecenia

Tour de Pologne, koncerty i lwy angolskie. Weekend atrakcji w Opolu

Wakacje nad wodą w Opolu. Policja ostrzega przed alkoholem i brawurą
Przydatne dane teleadresowe
- Główna Biblioteka Lekarska w Opolu - kontakt, godziny i zasoby medyczne
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Opolu - kursy, pracownie i wynajem pomieszczeń
- Straż Miejska w Opolu - kontakt, telefon alarmowy 986, zgłoszenia interwencji
- Miejska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Opolu - kontakt, godziny, informacje
- Telewizja Polska Oddział w Opolu - kontakt, godziny, informacje
- Komisariat I Policji w Opolu - kontakt i numery alarmowe
