Lipiec w Amfiteatrze: koncerty, filmy i festiwale na świeżym powietrzu
Lato w Amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki zapowiada się niezwykle ciekawie! W lipcu będziemy mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach muzycznych i filmowych, które z pewnością przyciągną zarówno miłośników muzyki, jak i kina. Poniżej prezentujemy harmonogram najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w pierwszym miesiącu wakacji.

Inauguracja lata z muzyką filmową

Lipiec w Amfiteatrze rozpocznie się z przytupem! Już 5 lipca mieszkańcy będą mogli wziąć udział w koncercie muzyki filmowej. To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi Przemysław Neumann, a na scenie wystąpią Orkiestra Filharmonii Opolskiej oraz Chór Filharmonii Opolskiej. Nie zabraknie również występów solistów – Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana. To doskonała okazja, aby przenieść się w świat kina poprzez dźwięki muzyki.

Siesta na Tarasie – relaks i muzyka

6 lipca na Tarasie Amfiteatru odbędzie się Siesta, jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców. Dominika Płonka i duet Jazxing zapewnią niezapomniane muzyczne doznania. Dominika Płonka, nominowana do plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej, jest młodą, utalentowaną wokalistką i autorką tekstów. Jazxing, duet producencko-dj’ski, przeniesie słuchaczy w hipnotyczną podróż poprzez nowoczesne brzmienia cosmic disco, balearic beat, electro, synth wave, post-punk i acid house. To idealna propozycja na sobotni wieczór pełen relaksu i dobrej muzyki.

Film „Amy” – wzruszająca biografia Amy Winehouse

9 lipca, w Amfiteatrze wyświetlony zostanie film „Amy” – biografia jednej z najbardziej utalentowanych brytyjskich wokalistek, Amy Winehouse. Dokument ten, stworzony z nieznanych wcześniej materiałów archiwalnych, ukazuje zarówno blaski, jak i cienie jej kariery. Jest to opowieść o fenomenalnym talencie, presji sukcesu i trudnych relacjach, które zdominowały życie artystki. Seans ten na pewno poruszy serca widzów.

Od Nowa Festiwal – maraton muzyczny

14 lipca Amfiteatr zamieni się w miejsce prawdziwego muzycznego maratonu podczas „Od Nowa Festiwalu”. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak Zalewski, Daria Zawiałow, Igo oraz Rubens. Gościem specjalnym będzie Natalia Szroeder. Każdy z artystów zaprezentuje swoje utwory w około 70-minutowych setach, co zagwarantuje wielogodzinną muzyczną ucztę dla wszystkich miłośników dobrej muzyki.

Kino pod gwiazdami – „Priscilla”

23 lipca w Amfiteatrze odbędzie się kolejna projekcja filmowa. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film „Priscilla”, opowiadający historię żony Elvisa Presleya, Priscilli Beaulieu. To wzruszająca opowieść o jej życiu u boku króla rock and rolla, która z pewnością zainteresuje nie tylko fanów Elvisa, ale również miłośników biografii.

Golden Tina – hołd dla Tiny Turner

26 lipca w Amfiteatrze odbędzie się koncert „Golden Tina” – Tribute to Tina Turner. Będzie to wieczór pełen energii, podczas którego usłyszymy największe hity tej legendarnej artystki w wykonaniu utalentowanych muzyków. To niepowtarzalna okazja, aby przenieść się w czasie i poczuć magię muzyki Tiny Turner.

Koncert dla miłośników muzyki tanecznej

27 lipca Amfiteatr zapełni się dźwiękami muzyki tanecznej. Na scenie wystąpią MIŁY PAN, TOPKY, DEFIS, CAMASUTRA, SKOLIM, AFTER PARTY, MEJK, WONERS oraz OSKARO. To wydarzenie z pewnością porwie do tańca wszystkich miłośników rytmów disco polo i dance.

Więcej informacji na temat biletów i koncertów można uzyskać pod numerami telefonów: 501 958 255 oraz 501 958 184. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach i czerpania radości z letnich atrakcji w Amfiteatrze!


Opierając się na: Urząd Miasta Opola