Zgłoś swoje zdjęcia na 14. Opolski Festiwal Fotografii
Pasjonaci fotografii mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje talenty na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii. Konkurs „Pokaż się” zaprasza wszystkich miłośników tej sztuki do nadsyłania swoich projektów wystawowych. W tym roku hasłem przewodnim jest „nie/codzienność”.

Zaproszenie do udziału w konkursie „Pokaż się”

Fundacja 2.8, będąca organizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii, już po raz jedenasty zaprasza wszystkich fotografów do wzięcia udziału w konkursie „Pokaż się”. To niepowtarzalna okazja dla pasjonatów tej sztuki, aby zaprezentować swoje projekty wystawowe. Zgodnie z tegorocznym hasłem festiwalu, uczestnicy powinni skupić się na temacie „nie/codzienność”, który daje szerokie pole do interpretacji i twórczej ekspresji.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych projektów

Najlepszy projekt wystawowy nie tylko zostanie zaprezentowany podczas „Weekendu otwarcia” Opolskiego Festiwalu Fotografii, ale również nagrodzony kwotą 1500 zł oraz licznymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Cyfrowe.pl i firmę Newell. Dla zwycięzcy to nie tylko prestiż, ale także realna korzyść materialna i uznanie w środowisku fotograficznym.

Warunki uczestnictwa i zgłaszanie prac

Konkurs jest otwarty dla wszystkich osób zajmujących się fotografią, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko. Ważnym warunkiem jest nadsyłanie całych projektów wystawowych, a nie pojedynczych fotografii. Projekty mogą być już gotowe lub w trakcie realizacji, a organizatorzy akceptują szeroką gamę technik i form artystycznych.

Do konkursu mogą zgłaszać się artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, zarówno ci tworzący w kraju, jak i za granicą. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział za zgodą opiekuna. Organizatorzy ponownie dopuszczają projekty, które były już wcześniej nadsyłane. Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem należy przesyłać na adres e-mail: kontaktdwaosiem[dot]pl do 10 lipca 2024 roku. Ważne jest, aby całkowity rozmiar nadesłanych prac nie przekraczał 10MB. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Kryteria oceny i skład Komisji Konkursowej

Nadesłane prace będą oceniane przez Komisję Konkursową, w której skład wchodzą uznani eksperci w dziedzinie fotografii i sztuki: prof. Marek Szyryk (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury w Warszawie), Sławoj Dubiel (Fundacja 2.8) oraz Jarosław Respondek (Cyfrowe.pl). Komisja oceni prace pod kątem ogólnego wrażenia artystycznego, zgodności z hasłem konkursu, zawartości merytorycznej, pomysłowości, nowatorstwa oraz staranności wykonania.

Ogłoszenie wyników i wernisaż zwycięskiego projektu

Rozstrzygnięcie konkursu oraz opublikowanie wyników nastąpi do 21 lipca 2024 roku na stronie internetowej Opolskiego Festiwalu Fotografii. Autor zwycięskiego projektu wystawy otrzyma nagrodę w wysokości 1500 zł oraz nagrody rzeczowe. Wernisaż wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii, które zaplanowano na 14 września 2024 roku.

To wydarzenie jest doskonałą okazją, by pokazać swoje prace szerszej publiczności i zyskać uznanie w środowisku fotograficznym. Zachęcamy wszystkich miłośników fotografii do udziału i życzymy powodzenia!


Wg inf z: Urząd Miasta Opola