Urząd Miasta Opola informuje: Zmiany w rozkładzie autobusów na Wielkanoc
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, mieszkańcy naszego miasta powinni przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Specjalne dostosowanie kursów do okresu świątecznego ma na celu zaspokojenie potrzeb pasażerów oraz zapewnienie im komfortu podróżowania w tym wyjątkowym czasie.
  1. Zmiany w rozkładzie jazdy wprowadzone zostaną już od Wielkiego Czwartku.
  2. W nocy z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek nie będą kursować autobusy nocne.
  3. W Wielki Piątek kasy biletowe będą otwarte skrócone godziny, od 6:15 do 16:00.
  4. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych obowiązywać będzie specjalny rozkład świąteczny.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Ewelinę Laxy z MZK, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek autobusy będą kursowały według rozkładu przewidzianego dla dni wolnych od zajęć szkolnych. "Oznacza to, że w te dni wykonywać będziemy po ponad tysiąc kursów na 21 liniach publicznych" – wyjaśnia przedstawicielka MZK. Dodatkowo, w Wielką Sobotę autobusy będą kursowały według rozkładu sobotniego, z tym zastrzeżeniem, że kursy rozpoczynające się po godzinie 20:00 zostaną odwołane, a autobusy, które w tym czasie będą w trasie, zakończą kurs i wrócą do zajezdni.

Wielkanocne świętowanie wprowadza do naszego miejskiego życia spokój i refleksję, co znajduje odzwierciedlenie także w organizacji publicznego transportu. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych mieszkańcy będą mogli korzystać z ograniczonej liczby linii, co pozwoli im dotrzeć do najważniejszych miejsc w mieście. "Kursować będą wtedy linie: 3, 5, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 21 i 25" – informuje Ewelina Laxy, podkreślając, że nocna komunikacja w te dni również będzie zawieszona.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zapewnić sobie płynne poruszanie się po mieście w okresie świątecznym, warto wcześniej zaplanować swoje podróże i sprawdzić zmienione rozkłady jazdy. Szczegółowe informacje na temat świątecznych rozkładów jazdy oraz godzin otwarcia kas biletowych można znaleźć na stronie MZK, co pozwoli na bezproblemowe dotarcie do celu i spokojne przeżycie Świąt Wielkanocnych.


Według informacji z: Urząd Miasta Opola