Poszukiwany listem gończym za atak na policjantkę już w więzieniu
Koniec ucieczki: Agresywny przestępca w rękach sprawiedliwości
  • Uciekinier zaatakował policjantkę i ukrywał się przed prawem.
  • Zuchwały atak na funkcjonariuszkę policji zakończony zatrzymaniem sprawcy.
  • Skuteczna akcja policji doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego 42-latka.

Wrocławski oszust sprawiedliwości, który zaatakował policjantkę, ostatecznie staje przed obliczem prawa. Po nieudanej próbie uniknięcia kary, 42-letni mężczyzna został schwytany i trafił za kratki. Przypomnijmy, że jego agresywne zachowanie podczas interwencji policji w ubiegłym roku, przyczyniło się do poważnych zarzutów, włączając pobicie i znieważenie funkcjonariusza.

Sygnalizacja buntu przeciwko autorytetowi prawa w Wrocławiu znalazła swój finał w areszcie. 42-latek, który brutalnie zaatakował funkcjonariuszkę policji, długo nie mógł cieszyć się wolnością. W wyniku intensywnych działań operacyjnych, stróże prawa dokonali zatrzymania agresora w jego własnym mieszkaniu. W całej sytuacji, jakby na przekór, przemoc wydawała się być rozpacznym krzykiem o pomoc, który ostatecznie urósł do niebezpiecznych rozmiarów.

Chociaż mężczyzna starał się zniknąć z radarów policji, to jednak nie przewidział determinacji i skuteczności działania kryminalnych z Głubczyc. Współpraca z policjantami z Opola zaowocowała sukcesem i ujęciem poszukiwanego, którego zachowanie zostało surowo ocenione przez sąd. Wcześniejsza ucieczka przed prawem nie uchroniła go przed odbyciem wyroku jednorocznego pozbawienia wolności za przemoc wobec funkcjonariusza.

Cała społeczność ma obowiązek szanować tych, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Tym bardziej, każda forma agresji wobec nich musi zostać potępiona i stanowczo ukarana. Dzisiejsze zdarzenie jest przestrogą dla tych, którzy myślą, że mogą działać bezkarnie. Niech ta historia będzie przypomnieniem, że sprawiedliwość, mimo wszystko, nie pozwoli na to, by którykolwiek z nas stał się ofiarą takiego bezprawia.


Na podstawie: Policja Opole