Dinozaury naturalnej wielkości i interaktywne wystawy — odkryj JuraPark Krasiejów!

Niebanalny pomysł na wycieczkę rodzinną lub klasową może przenosić w czasie do epoki prehistorycznej. Dinozaury naturalnej wielkości, interaktywne wystawy, połączenie zabawy z nauką — oto przepis na niezapomnianą podróż.

W województwie opolskim możesz zajrzeć do JuraParku Krasiejów i spędzić w nim cały dzień, podróżując wśród modeli dinozaurów i odwiedzając z dziećmi kolejne atrakcje. Czy jesteś rodzicem, czy nauczycielem, zrób przyjemność dzieciom i pokaż im, że nauka o zamierzchłych czasach może być prawdziwą frajdą.

Fascynacja dinozaurami nie przemija

Dinozaury były niezwykłą częścią świata zwierząt. I chociaż od ich wyginięcia minęły miliony lat, cały czas budzą ciekawość i pragnienie zrozumienia, jak wyglądało życie na Ziemi w odległej przeszłości. Wygląd dinozaurów, ich indywidualne cechy, różnorodne rozmiary i fascynujące sposoby na znajdowanie pożywienia — to wszystko nie tylko w dzieciach, ale też w dorosłych pobudza wyobraźnię. Różnorodność tych prehistorycznych stworzeń pozwala zgłębiać różne dziedziny nauki, takie jak biologia, paleontologia czy geologia. Poprzez poznawanie dinozaurów dzieci uczą się czym jest ewolucja, co to są zmiany klimatyczne i jak funkcjonowały dawne ekosystemy.

Popularność dinozaurów jest również wzmacniana przez filmy, książki i gry, które przedstawiają je w różnych kontekstach. Te media kształtują postrzeganie dinozaurów, które przekłada się na powszechne zainteresowanie nimi.

Współczesne interaktywne wystawy i parki dinozaurów zapewniają bardzo realistyczne doświadczenia. Możliwość zobaczenia modeli dinozaurów w naturalnej wielkości, usłyszenia, jakie dźwięki wydawały, zobaczenia, jak się poruszały, to wspaniała okazja do nauki.

Tunel czasu — podróż do początku istnienia wszechświata

Kapsuła czasu, która przemierza 300-metrowy tunel, przenosi do czasów, w których Ziemia jeszcze nie istniała. Podróż zaczyna się od Wielkiego Wybuchu i przemierza kolejne etapy kształtowania się naszej planety, w tym powstawanie pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na oczach zwiedzających w końcu zaczyna istnieć Ziemia, kształtuje się jej atmosfera, a pojawią się pierwsze formy życia. Podczas podróży można obejrzeć wędrówki kontynentów, przejść przez zmienne klimaty i doświadczyć największych kataklizmów w historii planety. Wszystko to będzie miało miejsce w niesamowicie realistycznej scenerii, wspartej najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych.

Ścieżka edukacyjna, czyli spacer wśród dinozaurów

W parku w Krasiejowie przygotowano trasę z dinozaurami, przy której stoi ponad 200 modeli dinozaurów, gadów i płazów w naturalnych rozmiarach. Razem to blisko 70 różnych gatunków. Nie zabrakło też muzeum z prawdziwymi skamieniałościami w miejscu, w którym faktycznie zostały odkryte.

To największy tego typu obiekt w Europie, który powstał pod okiem konsultantów światowej sławy: paleontologów, odkrywców i naukowców specjalizujących się w rekonstrukcji prehistorycznego świata. Trasa zwiedzania dodatkowo wzbogacona została w plansze z fotografiami środowisk roślinnych z ery dinozaurów oraz słynnych miejsc paleontologicznych, w których odnaleziono szczątki dinozaurów lub ich ślady.

Czas zwiedzania ścieżki edukacyjnej z dinozaurami i pawilonu paleontologicznego z przewodnikiem zajmuje od 1,5 do 2 godzin.

Prehistoryczne Oceanarium — multimedialny, podwodny spektakl

Prehistoryczne Oceanarium przenosi w świat podwodnego życia olbrzymich gadów. To tutaj można stanąć "oko w oko" z gatunkami, które królowały na Ziemi w okresie jury. Zwiedzający mogą zobaczyć potężnego Megalodona, osiągający prawie 20 metrów długości, rybopodobnego Mozazaura, charakterystycznego Liopleurodona czy płetwojaszczura Plezjozaura.

Park ewolucji — poznaj losy naszego gatunku

Planeta Ziemia to miliony lat wielkich przemian, które sprawiły, że niektóre rośliny i zwierzęta zniknęły z jej powierzchni i mórz, a inne się pojawiły. Pojawili się też ludzie. Losy Ziemi,a szczególnie najważniejsze w dziejach kamienie milowe ewolucji człowieka można poznać w multimedialnym parku przenoszącym w czasie, nawet do okresu sprzed 66 milionów lat. Park Nauki i Ewolucji Człowieka zachwyca od samego wejścia futurystycznym designem budynku, a wewnątrz oprócz nowoczesnej technologii czekają również realistyczne rekonstrukcje - np. słynnej Lucy. W środku znajdują się kosmiczne statki, które przenoszą zwiedzających w podróż po orbicie. Dzięki nowatorskiej technologii są to jednak podróże w pełni bezpieczne, ale i tak wywołujące mnóstwo emocji. Nad każdym gościem wyposażonym w specjalny sprzęt czuwa wirtualny przewodnik, który zachęcająca do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach.

Jurapark Krasiejów na rodzinną i szkolną wycieczkę

Wizyta w parku dinozaurów to doskonały pomysł na udaną wycieczkę zarówno z rodziną jak i z klasą szkolną. Kompleks zapewnia atrakcje różnym grupom wiekowym. Dzieci mogą wcielić się w rolę małych paleontologów, odkrywając fascynujące fakty o dinozaurach, ich życiu i środowisku. W ten sposób nauka staje się przyjemnym doświadczeniem, zachęcając dzieci do zdobywania wiedzy w interaktywny i angażujący sposób, a oglądanie modeli dinozaurów o naturalnej wielkości wzbudza zachwyt także u dorosłych. Park w swojej ofercie dla grup szkolnych posiada również ciągle rozbudowywaną ofertę warsztatów - od warsztatów połączonych z zabawą (czyli spotkania z Paleomaniakiem idealne dla przedszkolaków), po poszukiwanie prawdziwych skamieniałości i eko-warsztaty.