"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek naszej roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej Policji zasilili kolejni policjanci. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych oraz komendzie miejskiej i wojewódzkiej Policji w Opolu.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Na uroczystości obecni byli ich przyszli przełożeni. Podczas uroczystości I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo. 7 przyjętych funkcjonariuszy trafi do komend w Głubczycach, Krapkowicach oraz Opolu.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór. Przypominamy, że takie dokumenty można składać w dowolnej jednostce powiatowej na Opolszczyźnie oraz miejskiej i wojewódzkiej w Opolu.

  • umundurowani policjanci stoją w szeregu
  • umundurowani policjanci stoją w szeregu
  • umundurowani policjanci stoją w szeregu
  • policjanci ślubują na sztandar
  • komendant wręcza rozkaz personalny
  • przemawia komendant