Jak zaplanować wiosenne porządki?

Wiosna już się zaczęła, jednak nie każdy jeszcze zaczął wiosenne porządki. Wiele osób odwleka wiosenne sprzątanie, jednak nie jest to takie straszne. Wystarczy parę sprawdzonych zasad, a uporządkowanie całego mieszkania będzie przyjemnością i da nam dużą dozę satysfakcji.

Odpowiedni plan – kluczem do sukcesu!

Na samym początku najlepszą decyzją będzie uporządkowany harmonogram. Weźmy kartkę i długopis w rękę i zapiszmy wszystkie pomysły, jakie przyjdą nam do głowy. Zastanówmy się jakich rzeczy należy się pozbyć, a jakie zostawić.

Denerwujące zacieki na oknach, czy też kurz na półkach, może być irytujący, więc od tego należy zacząć. Za pomocą specjalnych środków zaczynamy ścierać kurze, od samej góry schodząc coraz niżej. Przy okazji możemy przeglądnąć szafy i posortować ubrania na niepotrzebne oraz te, które przydadzą się nam na co dzień. Nie możemy zapomnieć o zakamarkach takich jak futryny drzwi, czy też żyrandole. Na samym końcu zostaje nam tylko odkurzenie podłogi, na której zalegają wszystkie pozostałości po przetartych meblach

Mycie okien też jest ważnym aspektem, razem z odpowiednimi środkami oraz rękawicami zabieramy się do ściągnięcia firan, które od razu wkładamy do pralki. Okno należy czyścić od góry do dołu, powstanie wtedy dużo mniej zacieków, a mycie będzie komfortowe.

Przechodząc do kuchni oraz łazienki warto zaopatrzyć się w specjalne środki czystości. Kuchnia jest miejscem, które sprząta się tylko powierzchownie, a wszystko jest wrzucane do półek. Objawia się to nie posegregowanymi sztućcami oraz pozostałościami po gotowaniu na dnie szafek. To właśnie od nich należy zacząć, wytrzeć wszystkie wnętrza półek, sortując tym samym sztuce, przyprawy, czy nawet pożywienie w lodówce. Łazienkę należy potraktować silniejszymi środkami, zaczynając od toalety, przyda nam się Żel do WC. Mleczko czyszczące będzie pomocne do usunięcia zabrudzeń z ceramiki.

O czym należy pamiętać? – kilka przydatnych porad!

  • Środki czystości – z pewnością ułatwiają pracę oraz pozwalają na sprawniejsze pozbycie się zabrudzeń. Jednak trzeba pamiętać o środkach ostrożności, na przykład gumowe rękawice są niezbędne. Rynek oferuje nam produkty od różnych producentów, a szeroki asortyment sprawia, że znajdziemy coś dla siebie.
  • Znajdź odpowiednie miejsce – często nie wiemy co zrobić ubraniami, które służyły nam w zimie. Niepotrzebnie będą zajmowały miejsce w szafie i będą po prostu niepotrzebne. Warto znaleźć im miejsce na strychu lub w całkiem osobnym pomieszczeniu oraz dobrze zabezpieczyć przed wilgocią. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o aranżacji wnętrz lub dobrym rozplanowaniu różnych prac, zajrzyj na stronę: https://piekniezarchitektem.pl