Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

W Opolu zainaugurowano Wojewódzką Olimpiadę Sportową dla Seniorów. Czwarta edycja imprezy odbywa się w Stegu Arenie, a biorą w niej udział wzięły drużyny z całego województwa. Sportowe przedsięwzięcie swoim patronatem objął Komendant Miejski Policji w Opolu.

Otwarcie miało uroczysty program, rozpoczęło się zapalaniem znicza, pochodem z flagą olimpijską, a także złożeniem przysięgi jak na prawdziwych sportowców przystało. Nie zabrakło również stosownych animacji czy pokazów pierwszej pomocy przedmedycznej. Na każdym etapie sportowych zmagań, seniorom towarzyszyli policjanci z komendy miejskiej.

I choć olimpiada plasuje miejsca na podium, wśród seniorów dominowała atmosfera zabawy, pracy zespołowej i wzajemna życzliwość. W ramach różnorodnych konkurencji zaplanowano rzut do celu, slalom fitball, slalom z kijem do unihokeja, rzut oszczepem do celu, sztafeta pisana, bieg z rakietą do tenisa stołowego z piłeczką, sztafeta wahadłowa i puzzle olimpijskie.

Na koniec przyszedł czas na puchary. Tu Komendant Miejski Policji w Opolu wyróżnił najstarszego i najmłodszego zawodnika tegorocznej olimpiady.