Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Uprawnienia G1, G2, G3 – sposób na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy

Uprawnienia G1, G2, G3 od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Osoby, które pomyślnie zdały egzamin Stowarzyszenia Elektryków Polskich, błyskawicznie znajdują zatrudnienie w zawodzie elektryka. Jaki jest tego powód? Według Business Insider, w 2020 roku zawód elektryka znalazł się na liście 30 najbardziej deficytowych profesji. Specjalistów brakuje niemal w każdym zakątku Polski. Są także poszukiwani w Niemczech, Francji czy Belgii. Niewielka ilość osób posiadających wspomniane uprawnienia powoduje z kolei, że staje się atrakcyjną profesją pozwalającą znaleźć dobrze płatne zatrudnienie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Uprawnienia G1, G2, G3 – co to jest?

Uprawnienia G1, G2, G3 to kwalifikacje dające możliwość samodzielnego wykonywania określonego rodzaju prac w zakresie eksploatacji i nadzoru sieci energetycznych, instalacji oraz urządzeń. Świadectwo kwalifikacyjne uzyskane po odbyciu kursu oraz zdaniu egzaminu państwowego pozwala na obsługę, konserwację, montaż i remont urządzeń oraz sieci, a także na wykonywanie prac kontrolno-pomiarowych. Uprawnienia umożliwiają również nadzór nad eksploatacją urządzeń instalacji i sieci. Warto przy tym pamiętać, że świadectwa kwalifikacyjne można pozyskać na trzy różne grupy urządzeń. Pierwsza obejmuje uprawniania elektryczne G1 pozwalające legalnie wykonywać prace związane z eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych. Druga grupa to uprawnienia energetyczne G2, zaś trzecia – uprawnienia gazowe G3.

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe?

Uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe można zdobyć po odbyciu specjalistycznego kursu oraz złożeniu egzaminu przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Jest przy tym możliwe uzyskanie kwalifikacji z zakresie jednej, dwóch lub wszystkich grup. Należy jednak pamiętać, że pełnowymiarowe uprawnienia G1, G2, G3 zwiększają konkurencyjność na rynku pracy, dlatego są najchętniej wybierane przez osoby chcące poprawić swoją sytuację zawodową i zwiększyć zarobki. Szkolenia elektryczne, energetyczne i gazowe są organizowane przez wykwalifikowane ośrodki i obejmują kilkanaście godzin edukacyjnych. Ich zaletą jest więc łatwa dostępność oraz możliwość szybkiego uzyskania kwalifikacji. Sprawdzone firmy szkoleniowe, działające na rynku kilka lub kilkanaście lat, skupiają znakomitych ekspertów, którzy w łatwy i przystępny sposób tłumaczą wszelkie informacje niezbędne do zdania egzaminu państwowego. W ostatnich latach specjaliści wspomagają się prezentacjami multimedialnymi, który w obrazowy sposób przekazują wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zaletą szkoleń G1, G2, G3 jest też ich niewielki koszt oraz łatwa dostępność na terenie całego kraju.

Kursy na uprawnienia G1, G2, G3 – kto może z nich skorzystać?

Ponieważ kursy na uprawnienia elektryczne, energetyczne oraz gazowe są prowadzone w łatwy i przystępny sposób, są doskonałym sposobem na podniesienie kwalifikacji zawodowych albo przebranżowienie. Mogą skorzystać z nich osoby pracujące w sektorze elektrycznym, cieplnym lub gazowym w celu rozszerzenia swoich umiejętności i uzyskania awansu zawodowego. Uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe to także dobry sposób na znalezienie zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i posiadających wykształcenie nie mające nic wspólnego z branżą. Mogą z nich skorzystać zarówno studenci, osoby aktywne zawodowo, a nawet emeryci poszukający dodatkowego źródła dochodu. Warunkiem przystąpienia do kursów G1, G2 lub G3 jest jedynie ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie co najmniej podstawowego wykształcenia.

Uprawnienia G1, G2, G3 – dlaczego warto je zdobyć?

Uprawnienia G1, G2, G3 to kwalifikacje, które są kierowane do różnych grup zawodowych – również tych zupełnie niezwiązanych z branżą elektryczną, cieplną lub gazowniczą. Są chętnie wybierane przez osoby chcące podnieść kwalifikacje i wykonywać pracę w kraju. Świetnie sprawdzają się w przypadku specjalistów, którzy zamierzają wyjechać za granicę. Praca w sektorze elektrycznym, energetycznym czy gazowniczym pozwala na uzyskanie atrakcyjnych zarobków. Jest to tym bardziej zasadne, że uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe są ważne we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii. Posiadanie kwalifikacji G1, G2 lub G3 to także pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług dla dużych przedsiębiorstw na zasadzie outsourcingu. Zapotrzebowanie na specjalistów posiadających uprawnienia elektryczne oraz cieplne wykazuje też prężnie rozwijający się w ostatnich latach sektor budowlany.

Egzamin na uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe – czy trudno go zdać?

Egzamin na uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe wymaga posiadania odpowiedniego poziomu wiedzy. Aby zwiększyć szanse na powodzenie, warto wybrać dobry kurs G1, G2 lub G3. W tym celu należy poszukać renomowanej firmy szkoleniowej, posiadającej wysoką zdawalność egzaminów. Oprócz zaangażowania samego kursanta, dużą rolę odgrywają umiejętności osób prowadzących kursy. Profesjonalizm specjalistów sprawia, że wiedza jest łatwa do przyswojenia, więc kandydaci podchodzący do egzaminu nie mają problemów z jego zaliczeniem. Dlaczego warto poświęcić czas i środki na zdobycie uprawnień elektrycznych, energetycznych i gazowych? Poza deficytem specjalistów, należy zwrócić uwagę na zasadnicza kwestię. Rynek pracy nieustannie ewoluuje. Podczas gdy pewne zawody wysuwają się na prowadzenie, inne powoli zanikają zastępowane przez inne profesje. Zawód elektryka skutecznie opiera się zawirowaniom branżowych trendów, pozwalając znaleźć atrakcyjne zatrudnienie bez względu na sytuację panującą w kraju.

Uprawnienia G1, G2, G3 – Grupa KENA z Opola – zaufaj Laureatowi Orłów Kształcenia

Zastanawiasz się, jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i uzyskać uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe? Chcesz zwiększyć swoje zarobki? Szybki i skuteczny kurs na uprawnienia G1, G2, G3 to prosta droga do zwiększenia konkurencyjności na rynku pracy. Jeśli szukasz solidnego, certyfikowanego ośrodka szkoleniowego, sprawdź ofertę firmy Grupa KENA, która pozwoli Ci uzyskać uprawnienia elektryczne w Opolu. Znakomita kadra specjalistów, wieloletnie doświadczenie w branży szkoleniowej oraz wysoka zdawalność egzaminów G1, G2, G3 sprawiają, że ufają jej zarówno klienci indywidualni, jak i firmy chcące podnieść kompetencje zawodowe swoich pracowników. Grupa KENA z Opola jest laureatem Orłów Kształcenia w latach 2018-2020, co jednoznacznie świadczy o najwyższym poziomie usług i skuteczności prowadzonych kursów. Według samych klientów należy do 1,65% najlepszych firm szkoleniowych w Polsce.