Już po raz dziewiętnasty policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu brali aktywny udział podczas zabezpieczenia międzynarodowej imprezy motoryzacyjnej „MASTER TRUCK”. Płyta lotniska zapełniona była ,,ciężarowymi kolosami.” Miłośnicy tych ciężkich samochodów odwiedzili zlot nie tylko z różnych zakątków Polski, ale także z Europy. Jak co roku, funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, kierowali ruchem, sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „MASTER TRUCK” odbył się w miniony weekend na terenie Autodromu – Lotniska w Polskiej Nowej Wsi/k. Opola. Ciesząca się dużym zainteresowaniem plenerowa impreza, wymagała zaangażowania policjantów. Mundurowi kierowali ruchem, wskazywali drogi dojazdowe, sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu blisko 700 uczestników zlotu. I tu okazało się, że wszyscy byli trzeźwi. Taka postawa świadczy o odpowiedzialności kierowców. Należy podkreślić, że impreza plenerowa miłośników motoryzacji przebiegła spokojnie. Podczas zabezpieczenia nie doszło do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wzorowa koordynacja działań pracujących na miejscu policjantów, pozwoliła zapobiec poważnym naruszeniom prawa. Natomiast podjęte działania prewencyjne skutkowały bezpiecznym dotarciem uczestników zlotu do miejsca docelowego jak i powrotu do domu.