Klub Sportowy „K2 Arena”, w którym organizowane są półkolonie, odwiedzili nasi policyjni profilaktycy. Wizyta ta miała z jednej strony charakter kontrolny, z drugiej natomiast ważny wymiar profilaktyczny i ostrzegania przed różnymi zagrożeniami. Podczas spotkania z dziećmi zorganizowano wykłady na temat bezpieczeństwa na obozach i koloniach. Omówiono zagrożenia i wskazywano na jakie sytuacje podczas wakacji należy uważać. Było wiele przydatnych dzieciom informacji, między innymi na temat bezpieczeństwa nad wodą. Policjantki apelowały do kolonistów o rozsądek podczas letniej zabawy.

Policjanci z komendy miejskiej w Opolu zajmujący się działalnością profilaktyczną, bardzo chętnie spotykają się z wypoczywającymi na zorganizowanych koloniach dziećmi. Funkcjonariuszki przypomniały zasady bezpiecznego wypoczynku nie tylko nad woda, ale i w lesie, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych i gdzie szukać pomocy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie wykazując się dużą wiedzą i mądrymi spostrzeżeniami.

W trakcie spotkań mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu kontrolują czy wypoczynek został przygotowany zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz czy spełnia wymogi organizacyjne pod względem merytorycznym i formalnym.

Funkcjonariuszki poświęciły wiele uwagi odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencjom i skutkom negatywnych zachowań.

O bezpieczeństwo dzieci w trakcie wakacji troszczą się nie tylko rodzice, ale także funkcjonariusze wszystkich służb ratunkowych. Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, jednakże należy pamiętać, aby zabrać nad wodę również zdrowy rozsądek.

  • Policjantki podczas spotkania z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach
  • Policjantki podczas spotkania z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach
  • Policjantki podczas spotkania z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach