Przebudowa odcinka drogi powiatowej w tej miejscowości skończył się wcześniej, co więcej - nawet przed planowanym terminem. Zakończenie inwestycji przypieczętowano symbolicznym otwarciem.

Oprócz komfortu i estetyki poprawiło bezpieczeństwo. Ulica Opolska, Węgrach (gm. Turawa) została całkowicie przebudowana. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej wzdłuż drogi pojawił się chodnik. To ważne ze względu między innymi na dzieci, które chodzą tędy do szkoły.

- Przypomnę, że inwestycja kosztowała ponad 2, 2 mln złotych, w tym 1,5 mln złotych to dofinansowanie, które powiat pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta pochodzi z budżetu powiatu - mówi starosta Henryk Lakwa.

We spotkaniu w Węgrach uczestniczył również członek Zarządu Powiatu Opolskiego a zarazem mieszkaniec gminy Turawa Henryk Zapiór, wójt gminy Turawa Dominik Pikos, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, Urzędu Gminy Turawa i Rady Gminy oraz Pani Sołtys Róża Wieczorek.

Co mówili i jak wygląda przebudowana już droga można zobaczyć w filmiku (link pod tekstem), dostępnym również na profilu FB Henryk Lakwa - starosta opolski.

- Dla uzupełnienia przypomnę, że zgodnie z zakresem robót oprócz wspomnianej drogi i chodnika, powstały też wjazdy na posesje,przebudowano łączenia z drogami dojazdowymi i drogą wewnętrzną oraz przeprowadzono prace związane z kanalizacją deszczową - dodaje starosta.

https://www.facebook.com/109418430483419/posts/317280426363884/?extid=WIxAJqn3xn5P6RsO

wegry1.jpeg