Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Policjanci z Opola po raz kolejny zabezpieczają Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny i gości spoza województwa, czuwać będą funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji i kryminalni. Na czas festiwalu zostanie też zmieniona organizacja ruchu w okolicy amfiteatru.

Opolscy policjanci podczas trwania festiwalu czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców i przybyłych gości. Na ulicach miasta będzie więcej policyjnych patroli. Jak co roku w tych dniach, na terenie miasta pojawi się także więcej pojazdów i pieszych. Policjanci ruchu drogowego będą informować osoby odwiedzające nasze miasto o występujących utrudnieniach na drodze oraz o możliwości dojazdu do miejsc parkingowych.

Na czas trwania koncertów zostanie wyłączona z ruchu część sąsiadującej z amfiteatrem ulicy Barlickiego od ulicy Powstańców Śląskich do Ostrówka. Z tych samych względów na czas koncertów 57. KFPP oraz prób wyłączony zostanie w całości parking sąsiadujący z amfiteatrem.
W związku z tym prosimy osoby udające się na koncerty o rozważenie możliwości dojścia na koncert pieszo lub środkami komunikacji publicznej. Parkowanie w sąsiedztwie amfiteatru może być utrudnione.

Przypominamy również, że imprezy masowe mogą przyciągnąć złodziei kieszonkowych czy włamywaczy. Aby nie paść ofiarą kieszonkowców, najlepiej wybierając się na koncerty i pokazy, nie zabierać ze sobą zbędnej gotówki czy wartościowych przedmiotów. Osoby, które przyjadą oglądać festiwal samochodami, proszone są o nie pozostawianie w nich toreb, dokumentów czy innych wartościowych rzeczy.