Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych salonowych zestawów dwóch foteli i sofy. W dzisiejszych czasach bardziej kładziemy nacisk na nowoczesność. Oznacza to, że meble muszą być stylowe, funkcjonalne, komfortowe i praktyczne. Bardzo często więc musimy rezygnować z klasycznego układu mebli na rzecz jednego, który pełni więcej funkcji. Świetnym przykładem tutaj są narożniki wypoczynkowe z funkcją spania. Jak wybrać odpowiedni model?

Przy urządzaniu swojego wymarzonego wnętrza często zwracamy uwagę na styl. Elementy w pomieszczeniu musze się wzajemnie uzupełniać. Styl staje się swojego rodzaju przewodnikiem, do którego wybieramy odpowiednie podłogi, kolory ścian czy meble. Warto więc kierować się stylem również przy wyborze narożnika. Gdzie więc sprawdzą się nowoczesne narożniki salonowe?

Oczywiście swoje miejsce znajdą w stylach, gdzie pełnić będą one funkcję neutralną. Mogą wchodzić w skład poszczególnych aranżacji, jednak nie są one konieczne. Również ciekawym rozwiązaniem jest postawienie narożnika w pomieszczeniu w stylu retro czy vintage. Niektóre modele sprawdzą się nawet w stylu industrialnym. Powinniśmy jednak unikać stylu rustykalnego oraz boho. W niektórych stylach narożniki mogą pełnić nawet podstawę całej aranżacji. Dotyczy to między innymi stylu glamour, klasycznego czy nowoczesnego.

Jakie są zalety narożników?

Zdecydowanie największą zaletą tego mebla wypoczynkowego jest jego funkcjonalność. Powinny one nie tylko być eleganckie i odpowiednie dla stylów aranżacyjnych, ale również muszą spełniać role czysto użytkowe. Jeżeli decydujemy się na zakup narożnika musimy zwrócić uwagę na to, czy posiada on funkcję spania. Nie każdy model ją posiada, więc wybór zależy głównie od oczekiwań użytkownika. Często taka funkcja sprawdza się, gdy nocujemy naszych gości.

Warto również dowiedzieć się, czy nasz narożnik posiada pojemnik na pościel. Jest to bardzo przydatna funkcja, która sprawdza się świetnie w narożnikach znajdujących się w pokojach gościnnych. Warto również zwrócić uwagę na inne dodatkowe udogodnienia takie jak półka na książki czy zmiana wysokości oparcia. Pozwalają one zwiększyć poziom komfortu z użytkowania danego dużego narożnika. Każdy praktyczny narożnik w nowoczesnym salonie powinien spełniać chociaż dwie pierwsze cechy. Dzięki temu sprawimy sobie naprawdę praktyczny mebel. Reszta zależy od naszych preferencji.

Komfort narożników

 Jakie są zalety narożników

Narożniki wypoczynkowe mogą być naprawdę komfortowym meblem. Dzięki licznym udogodnieniom możemy na nim dobrze wypocząć zarówno w dzień, jak i w nocy. Świetnie sprawdzają się w narożnikach regulowane zagłówki, które obecnie posiada większość nowoczesnych modeli. Dla osób, które cenią sobie naprawdę wysoki komfort wypoczynku przydadzą się również wysokie i szerokie podłokietniki. Szeroka otomana pozwoli nam na lepszy relaks na naszym narożniku.

Nie zapominajmy również o drobiazgach, które mogą mieć ogromny wpływ na użytkowanie takiego mebla. Warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z którego wykonano obicie narożnika. Od tego również zależy w jaki sposób będziemy dbać o nasz narożnik.

Wybór narożnika do naszego wnętrza wcale nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas wypoczynku w naszym domu. W ten sposób sprawimy sobie naprawdę udany zakup na wiele lat.