Raport dnia

Dla powiatu opolskiego i Opola łącznie*

20 marca, godz. 10:00 (ostatnie jakie na ten moment otrzymaliśmy)

Do 11 wzrosła liczba mieszkańców hospitalizowanych pod kątem obecności koronawirusa z terenu powiatu opolskiego i Opola. Dotychczas nie stwierdzono żadnych nowych przypadków zakażenia.

*Dane pozyskane ze stacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu, która gromadzi je łącznie dla powiatu i miasta, bez możliwości rozdzielenia.

O wszelkich kluczowych zmianach będziemy informować na bieżąco. Robimy to również na naszych profilach w mediach społecznościowych:  FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski.

--------------------------------

Raport dnia - 19 marca, godz. 13.00

Dla powiatu opolskiego i Opola łącznie* 

47 osób pod nadzorem epidemiologicznym, 32 objęte kwarantanną, 6 hospitalizowanych i żadnych nowych stwierdzonych przypadków obecności koronawirusa. Tak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna dotycząca mieszkańców powiatu opolskiego i Opola.

Nadal jedyną osobą z pozytywnym wynikiem testu pozostaje 61-latka (z naszego powiatu), o której informowaliśmy wczoraj.

*Dane pozyskane ze stacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu, która gromadzi je łącznie dla powiatu i miasta, bez możliwości rozdzielenia. O wszelkich kluczowych zmianach będziemy informować na bieżąco. Robimy to również na naszych profilach w mediach społecznościowych:  FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski.  

-------------------------------------------------

Raport dnia  - 18 marca, godz. 21.00

Bez zmian, przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków obecności koronawirusa. Nadal jedyną osobą z naszego powiatu, u której test wyszedł pozytywnie jest 61-latka, mająca wcześniej kontakt z zakażoną kobietą z powiatu krapkowickiego. Pozostałe dane są w posiadaniu opolskiego Sanepidu i z uwagi na to, że są zbierane łącznie dla powiatu opolskiego i Opola, przynajmniej na razie nie ma możliwości, aby przekazać precyzyjne informacje na temat osób objętych dozorem, czy kwarantanną.

Bieżące informacje znajdziecie też na  FB Powiat Opolski i FB Henryk Lakwa - starosta opolski