,,Dzięki ich zaangażowaniu i skutecznym działaniom udało się złapać złodzieja, który dokonał kradzieży w naszym salonie. Funkcjonariusze na miejscu pojawili się bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione mienie(...)”. To treść podziękowania jakie wpłynęło na ręce Komendanta Miejskiego Policji dla operacyjnych z Komisariatu I Policji w Opolu którzy dwie godziny po zgłoszeniu odzyskali biżuterię wartą 4 000 złotych i zatrzymali sprawcę kradzieży.

W październiku policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zostali zaalarmowani, że w jednym w punktów jubilerskich w mieście miało dojść do kradzieży biżuterii. Tam według zgłoszenia młody mężczyzna miał uciec ze złotem wartym ponad 4 000 złotych.

Na miejsce natychmiast udali się operacyjni z Komisariatu I Policji w Opolu. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego typowanie. W tym samym czasie sprawdzili wszystkie miejsca w których mogło dojść do nielegalnych transakcji. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Okazało się, że sprawca zastawił biżuterię w jednym w lombardów w mieście. Już dwie godziny po zgłoszeniu kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je właścicielom.

Zatrzymanie sprawcy było już tylko kwestią czasu. Policjanci ustalili gdzie mieszkaniec Kluczborka może się ukrywać. Do zatrzymania doszło następnego dnia w Opolu.

Na tą okoliczność na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Opolu wpłynęło podziękowanie od właścicieli salonu jubilerskiego, dla sierż. sztab. Magdaleny i mł. asp. Michała ( z przyczyn oczywistych nazwiska policjantów nie mogą zostać opublikowane).

Gratulujemy kolegom profesjonalizmu i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych.