Zaszycie alkoholowe w Warszawie – działanie i przeciwwskazania

Wszywki mają postać implantu i stosuje się je w leczeniu alkoholizmu, poprzez wszczepienie ich pod skórę pacjenta. Stąd właśnie ta ich potoczna nazwa. Mimo, że metoda ta uznawana jest za nieetyczną, w Polsce zabieg implementacji wykonuje się dość często. Jest to alternatywa dla innych form terapii leczenia uzależnienia.

Uzależnienie od alkoholu, uznane zostało za największe zagrożenie zdrowotne. Nic w tym dziwnego, w naszym kraju przeszło 10% dorosłych ma problem z nadużywaniem alkoholu. Proces samego leczenia jest niezwykle trudny, głównie z uwagi na to, że uzależniony nie dopuszcza faktu, że jest to jakikolwiek problem i nie chce poddać się terapii. Gdy potrzebne jest zatem zaszycie alkoholowe Warszawa i inne duże miasta dadzą nam sporo możliwości. Jest to bowiem jedna z popularniejszych metod, a obecny we wszywce Esperal, wpływa na metabolizm alkoholu etylowego. Warto też poznać ceny zaszycia alkoholowego w Warszawie.

Działanie

Zaszycie alkoholowe pod skórą za pomocą tabletki sprawia, że substancja uwalnia się do krwi, po czym staje się ona obojętna dla organizmu. Substancja czynna, która jest w niej obecna, blokuje w wątrobie enzymy dehydrogenazy alkoholowej. W związku z tym, kiedy posiadacz wszywki wypije alkohol, w jego organizmie gromadzi się aldehyd octowy, powodujący pewne dolegliwości. Jedynym sposobem by ich uniknąć, jest powstrzymywanie się od spożywania alkoholu.

Decydując się na wszywki alkoholowe w Warszawie, możemy liczyć na około 8-12 miesięcy działania. Zaszycie alkoholika jest metodą awersyjną. Strach przed tym, że po spożyciu alkoholu wystąpią nieprzyjemne objawy, mają powstrzymywać przed dalszym sięganiem po napoje alkoholowe. Co więcej, pacjent musi wyrazić zgodę na ten typ leczenia, natomiast nie jest to refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przeciwwskazania

Wszycie esperalu w Warszawie może się odbyć prawie w każdym wypadku, jednak istnieje kilka przeciwwskazań:

  • problemy z układem krążenia,
  • nietrzeźwość,
  • różnego typu zaburzenia psychiczne,
  • nadwrażliwość na disulfiram,
  • spożywanie napojów alkoholowym w przeciągu doby przed zabiegiem.

Miejsce implementacji wszywki

Wszywki alkoholowe w Warszawie implementuje chirurg, a najczęściej wybieranym miejscem jest pośladek. Po wykonaniu płytkiego nacięcia, tabletka zostaje umieszczona pod skórą. Najpierw wykonuje się miejscowe znieczulenie, a następnie dochodzi do zabiegu, który trwa około pół godziny. Istotna jest dbałość o ranę, aby nie doszło do zakażenia. Jako, że tabletka, która znajduje się pod skórą, jawi się jako ciało obce, może ona zostać odrzucona przez organizm. Będzie świadczył o tym obrzęk przy miejscu umieszczenia wszywki. W takim wypadku, koniczny jest kontakt z lekarzem, który implementował nam wszywkę w Warszawie.

Picie alkoholu posiadając wszywkę

Wystarczy tylko kilka lub kilkanaście minut, a już odczujemy pewne objawy spowodowane przez działania Esperalu. Mogą one przypominać zwykłe zatrucie alkoholowe, gdyż będą to: duszności, nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, wzmożona potliwość, zaczerwienienie na twarzy, przyspieszenie akcji serca czy też uczucie niepokoju.

Dolegliwości te, mogą być odczuwane od 4 do 10 godzin. Wszelkie powikłania, a także zagrożenia dla zdrowia i życia powodują, że jest to metoda kontrowersyjna. Pamiętajmy, aby uzupełniać terapię o inne elementy, jak np. uczestnictwo w specjalnych grupach anonimowych alkoholików oraz zorientować się, jak wyglądając ceny wszywki alkoholowej w Warszawie.