Cera tłusta i mieszana jest dość kłopotliwa. Dobór odpowiedniego podkładu jest bardzo trudny. Jednak, są na rynku produkty, które sprawdzają się doskonale. Wśród nich znajduje się Revlon colorstay 180, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie poszukujących dobrych rozwiązań dla swojej cery.

Skóra tłusta i mieszana – charakterystyka

Często mówi się o tym, że cera tłusta dotyczy wyłącznie nastolatek. Tymczasem z problemem takiej skóry boryka się wiele dorosłych osób, nawet po 40 roku życia. Przetłuszczanie się skóry spowodowane jest nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. W takich przypadkach warto decydować się wyłącznie na kosmetyki przeznaczone do tego typu cery, np. podkłady revlon colorstay 180. Można zakupić je w różnych sklepach internetowych, ale też z wielu sklepach stacjonarnych z dobrymi kosmetykami. Bardzo często skóra tłusta i mieszana są powodem świecącej się skóry – na całej twarzy lub, w przypadku skóry mieszanej, tylko w niektórych partiach, np. w strefie T.

Przyczynami skóry mieszanej może być m.in.:

  • trądzik,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • problemy hormonalne,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry (nadmierne jej wysuszanie).

Oczywiście problemy skóry tłustej i mieszanej mogą mieć podłoże genetyczne. Do pielęgnacji takiej skóry warto wybierać dobre kosmetyki.

Jakie powinny być kosmetyki do skóry mieszanej i tłustej?

Kosmetyki do skóry twarzy mieszanej i tłustej, czy to kremy, czy podkłady, powinny przede wszystkim dobrze nawilżać. Wiele osób błędnie uważa, że skórę taką należy wysuszać – niestety, efekt jest wtedy odwrotny. Dochodzi do zaburzenia naturalnej warstwy ochronnej, a gruczoły wydzielają jeszcze więcej łoju. Skóra świeci się jeszcze bardziej i jeszcze trudniej jest sobie z nią poradzić. Usuwanie nadmiaru sebum powinno być regularne, jednak delikatne. Najważniejsze jest nawilżenie i odpowiednia ochrona. Oczywiście należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie warzy – dobierać dopasowane do cery mydła i żele do mycia oraz toniki. Ważne są oczywiście kosmetyki kolorowe, przy pomocy których odmieniamy swój wygląd i podkreślamy walory, m.in. podkłady i pudry.

Revlon colorstay 180 – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Po pierwsze dlatego, że jest to produkt bardzo dobrego producenta, który od lat obecny jest na rynku dostarczając produkty najwyższej jakości. Zna on potrzeby kobiet, kieruje się badaniami i wciąż ulepsza swoje produkty.

Po drugie, podkład Revlon colorstay sprawdza się doskonale, kiedy cera jest właśnie tłusta lub mieszana.

Po trzecie, podkład ten nie zatyka porów, co oczywiście ważne jest w każdym typie skóry, jednak w typie tłustym jest to szczególnie istotne.

Podkład ten ma także szereg innych walorów. Jego krycie jest bardzo dobre, a matowe wykończenie nie sprawia, że twarz świeci się już po kilkudziesięciu minutach od nałożenia. Podkład ten ma też bogaty skład – witaminy A i E odżywiają skórę i wygładzają cerę, a filtr słoneczny spf 15 chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania. Dodatkowo, producent zapewnia, że podkład od Revlona utrwala się już po 60 sekundach, nie ściera się i nie pozostania nieestetycznych i denerwujących śladów.

Często wybór najodpowiedniejszego podkładu to długa droga, pełna prób i błędów. Jednak w końcu udaje się znaleźć najlepszy produkt, który będzie łagodził przykre dolegliwości i będzie naprawdę ładnie wyglądał. Warto wypróbować Revlon colorstay 108, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie jest to właśnie ten produkt!

Dobry podkład do cery tłustej i mieszanej

1000 Znaków do wykorzystania