Matura zdana z wysokim wynikiem to powód do dumy. Dzięki niej można również wybrać się na wymarzone studia. Właśnie dlatego wielu maturzystów przykłada się dzisiaj do zaliczenia egzaminu dojrzałości z jak najlepszym wynikiem. Wsparciem w tym przypadku mogą być specjalne kursy przygotowujące. Czy warto się na nie zdecydować?

Kursy przygotowujące do matury – czy warto z nich korzystać?

Zaliczenie egzaminu dojrzałości z doskonałym wynikiem wymaga wytężonej pracy – szeroka wiedza oraz umiejętności są w tym przypadku podstawą. Przygotowania do egzaminu dojrzałości powinny rozpocząć się już w pierwszej klasie szkoły średniej i następnie być systematyczną pracą, która pozwala na ugruntowanie zdobytej wiedzy.

Wsparciem dla maturzystów, którzy chcieliby uzyskać najlepsze wyniki, mogą być specjalne kursy przygotowujące do matury. To doskonałe wsparcie samodzielnej nauki w domu, a także alternatywa dla korepetycji.

Aktualnie kursy maturalne organizowane są przez wiele ośrodków na terenie całego kraju. Gdy chodzi o kursy przygotowawcze do matury Warszawa także ma szeroką paletę propozycji, w tym kursy organizowane przez ośrodek Pitagoras.

Czy zapisanie się na kurs przygotowujący do matury to dobre rozwiązanie?

Na czym polegają kursy przygotowujące do matury?

Organizowane przez prywatne szkoły kursy przedmaturalne to zajęcia odbywające się najczęściej od września albo października albo też od lutego, gdy wybierze się wariant intensywny.

Zajęcia te mają na celu kompleksowe przygotowanie uczestników do podejścia do egzaminu dojrzałości. Do wyboru mamy szeroką gamę przedmiotów, w tym:

  • kursy przygotowujące do matury polski
  • kursy przygotowujące do matury matematyka
  • kursy przygotowujące do matury angielski

Dodatkowo, ośrodki organizują kursy do matury w przedmiotach wybieranych jako dodatkowe, na przykład chemia, biologia, fizyka, historia, geografia, informatyka, WOS – wiedza o społeczeństwie.

Kursy przygotowujące oferowane są także na różnych poziomach zaawansowania – podstawowym oraz rozszerzonym.

Kursy przygotowawcze do matury – zalety i wady

Kursy przeznaczone dla maturzystów to doskonały wybór, biorąc pod uwagę kompleksowe przygotowanie do egzaminu. Kurs maturalny o odpowiednim poziomie trudności pozwala na uzupełnienie luk w wiedzy, rozszerzenie jej oraz ugruntowanie.

Zajęcia prowadzone są na bazie metod aktywizujących, ułatwiających zapamiętywanie. Są także bogate w ćwiczenia, testy.

Grupy, w których odbywają się zajęcia, są najczęściej niewielkie. Na ogół bierze w nich udział około 4-10 osób. Wtedy nauczyciel może poświęcić kursantom odpowiednią ilość czasu.

Dodatkowym plusem, jakim wyróżniają się kursy przygotowawcze do matury, są ich przystępne ceny. Za kurs trwający od października zapłacimy około 1300-1800 złotych w zależności od wariantu. Kursy intensywne czy kursy odbywające się w ferie to koszt od 500 złotych wzwyż.

Wśród minusów należy wskazać na brak indywidualnej pomocy nauczyciela, jak ma to miejsce w przypadku korepetycji. Z drugiej jednak strony kursy maturalne Warszawa są bardziej przystępne cenowo niż korepetycje z nauczycielem.

Minusem będą także wyznaczone z góry godziny zajęć, dlatego nie mamy możliwość umówienia się na najbardziej dogodny dla nas termin. Wiele szkół oferuje jednak zajęcia w różnych terminach, dlatego kursant może przyjść na zajęcia innej grupy niż swoja.

Podsumowując, kursy przygotowawcze do matury Warszawa oraz w innych miejscowościach to rzeczywiście dobry wybór, biorąc pod uwagę efekty, jakie można dzięki nim uzyskać. Wtedy matura nie musi być kłopotem!