Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Wieczór dla Ukrainy w Opolu. Reportaż wojenny i muzyka z Iwano-Frankiwska

Wieczór dla Ukrainy w Opolu. Reportaż wojenny i muzyka z Iwano-Frankiwska

FOT. Urząd Miasta w Opolu

Najpierw rozmowa o Polakach walczących w Ukrainie, później koncert artystów z miasta partnerskiego. W Opolu zaplanowano wieczór łączący reportaż, doświadczenia wojenne i muzykę. Wydarzenie „BĄDŹMY DZIŚ RAZEM” odbędzie się w Dniu Niepodległości Ukrainy, a udział w nim będzie otwarty.

  • Marcin Wyrwał opowie o Polakach walczących w Ukrainie
  • Artyści z Iwano-Frankiwska wystąpią po spotkaniu

Marcin Wyrwał opowie o Polakach walczących w Ukrainie

Spotkanie rozpocznie się 24 sierpnia o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4. Gościem będzie Marcin Wyrwał – dziennikarz, reportażysta i korespondent wojenny.

Rozmowa dotyczyć będzie jego książki „Psy na ruskich. Polacy walczący z Rosją w Ukrainie”. Spotkanie poprowadzi Rafał Nosal. Temat książki pozwoli skupić uwagę na Polakach, którzy zaangażowali się w walkę po stronie Ukrainy, oraz na doświadczeniach opisanych przez autora.

Artyści z Iwano-Frankiwska wystąpią po spotkaniu

Drugą część wydarzenia zaplanowano na godzinę 19.30. Przed publicznością wystąpią artyści z Iwanofrankiwskiej Filharmonii Obwodowej im. Iry Małaniuk, reprezentujący partnerskie miasto Opola.

W programie wieczoru udział wezmą:

  • Volodymyr Rudnycky – dyrektor filharmonii, solista, kierownik i dyrygent chóru filharmonicznego,
  • Iryna Boruh – skrzypaczka i Zasłużona Artystka Ukrainy,
  • Nadiia Abramczuk – solistka filharmonii.

Wydarzenie organizują Centrum Dialogu Obywatelskiego, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Piastun – Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży. Organizatorzy podkreślają, że spotkanie ma charakter otwarty, więc mieszkańcy mogą zaplanować udział w całym wieczorze albo przyjść wyłącznie na rozmowę lub koncert.

na podstawie: Urząd Miasta w Opolu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Opolu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji