Oddaj krew 7 maja w Opolu i pomóż ratować ludzkie życie

Opolscy policjanci i mieszkańcy miasta 7 maja połączą siły, by wspólnie ratować życie na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi. To wyjątkowa okazja, by podarować coś bezcennego i realnie pomóc potrzebującym.
- Akcja honorowego oddawania krwi na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu
- Dlaczego opolscy policjanci tak chętnie dzielą się krwią
- Jak przygotować się do oddania krwi i kto może zostać dawcą
Akcja honorowego oddawania krwi na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu
Już 7 maja od godziny 9.00 do 12.00 na wewnętrznym parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji przy ulicy Korfantego 2 stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola. To właśnie tam każdy chętny będzie mógł oddać krew, która trafi do osób poszkodowanych w wypadkach, przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Wydarzenie jest otwarte nie tylko dla funkcjonariuszy i pracowników policji, ale również dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic.
Dlaczego opolscy policjanci tak chętnie dzielą się krwią
Praca mundurowych często wiąże się z bezpośrednim kontaktem z dramatycznymi sytuacjami wypadkami drogowymi czy innymi nagłymi zdarzeniami, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Wielu policjantów doskonale rozumie, jak ważna jest każda kropla krwi, dlatego licznie angażują się w honorowe krwiodawstwo. To nie tylko gest solidarności, ale realne wsparcie dla ratowania ludzkiego życia.
Organizatorzy zachęcają także przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb oraz wszystkich mieszkańców Opola do udziału w akcji. Dzielenie się krwią nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie” podkreślają organizatorzy.
Jak przygotować się do oddania krwi i kto może zostać dawcą
Aby zostać honorowym dawcą krwi, należy spełnić kilka prostych warunków: mieć ukończone 18 lat, nie przekraczać 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz być zdrowym w dniu oddawania krwi. Konieczne jest również posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Przed wizytą warto zjeść lekki posiłek oddawanie krwi na czczo nie jest zalecane.
Dodatkowo każdy dawca kwalifikujący się do oddania krwi może jednocześnie zgłosić się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, co stanowi kolejny sposób na pomoc osobom walczącym z poważnymi chorobami.
Według informacji z: KWP Opole
Ostatnie Artykuły

Na DK94 w Żłobiźnie ruszają zmiany. Najpierw zwężenie potem wahadło

Dzielnicowi weszli w dym w Głuchołazach - wynieśli 37-latka z mieszkania

Dwa nowe psy w opolskiej Policji - będą tropić przestępców i zaginionych

Za prędkość zatrzymali 42-latka - kontrola ujawniła narkotyki i dożywotni zakaz

16-latek bez kasku jechał motorowerem na jednym kole. Sąd zajmie się sprawą

28-latek skakał po cudzym aucie - nagranie szybko go zdradziło

40-latek w szpitalu po zderzeniu quada i motocykla crossowego

Cztery kociaki czekają na dom - policjanci z Kluczborka pomagają

Alkohol i brawura znów grożą nad wodą - policyjny bilans jest alarmujący

Ławka, ogródek albo piknik. Opole daje 10 tysięcy na pomysły z sąsiedztwa

Policja i weterynaria w Opolu łączą siły - nowy układ ma dać więcej bezpieczeństwa

Opole chce obniżyć ceny akademików. Dopłaty mają ruszyć jesienią

Łyk wody zamiast zmęczenia. W Opolu rusza letnia kampania zdrowia

Fałszywy lekarz wyciągnął od seniorki z Nysy 60 tysięcy złotych
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Zarząd Dróg w Opolu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego i strefa płatnego parkowania
- Delegatura NIK w Opolu - kontakt, adres i zasięg działania
- Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu - kontakt, godziny, informacje
- Prokuratura Okręgowa w Opolu - kontakt, godziny, zawiadomienia o przestępstwie
- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
- Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu - kontakt, godziny, rejestracja bezrobotnych i wsparcie dla pracodawców
