Policyjna kontrola na wodach Turawy: trzech zatrzymanych z narkotykami
W wyniku nocnej kontroli drogowej, policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Wśród zatrzymanych znalazł się również poszukiwany 24-latek. Zatrzymanym grozi do trzech lat więzienia.

Niepokojące zachowanie kierowcy przyczyną kontroli

6 lipca, około godziny 23:00, policjanci z ogniwa wodnego w Turawie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem w Kotorzu Małym. Funkcjonariusze zauważyli, że kierowca oraz jego pasażerowie zachowywali się wyjątkowo nerwowo, co wzbudziło ich podejrzenia. 34-letni kierowca był wyraźnie pobudzony, co mogło świadczyć o zażyciu środków odurzających. W tej sytuacji, mundurowi postanowili przeprowadzić szczegółową kontrolę pojazdu oraz osób podróżujących.

Znalezisko w samochodzie i poszukiwania policyjne

Podczas przeszukania, pod siedzeniem kierowcy znaleziono kilka gramów amfetaminy i meta amfetaminy. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że jeden z pasażerów, 24-letni młody mężczyzna, jest poszukiwany do odbycia kary aresztu za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Kontrola jego odzieży wykazała, że posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy. Trzeci pasażer, 26-latek, również miał przy sobie kilka gramów amfetaminy oraz marihuanę.

Konsekwencje dla zatrzymanych

Wszyscy trzej mieszkańcy powiatu strzeleckiego zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających. Kierowcy, któremu pobrano krew na obecność narkotyków, grozi dodatkowy zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem. 24-letni poszukiwany został przewieziony do aresztu, gdzie odbywa już wcześniej zasądzoną karę. Wszyscy zatrzymani mogą teraz spędzić do trzech lat za kratkami.


Według informacji z: Policja Opole