Dziennikarze z ogólnopolskich mediów zwiedzili Opole w trakcie Dni Miasta
Podczas Dni Opola nasze miasto gościło dziennikarzy z czołowych ogólnopolskich mediów. Wizyta miała na celu promocję lokalnych atrakcji turystycznych i kulturowych, a efekty tej współpracy będzie można zobaczyć w różnych ogólnopolskich serwisach.
  1. Historyczne miejsca i muzeum
  2. Wieczorny koncert Artura Rojka
  3. Spacer po bierkowickim skansenie
  4. Wizyta w ogrodzie zoologicznym

W trakcie trzydniowej wizyty dziennikarze mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji, które są dumą naszego miasta. W piątkowe popołudnie goście rozpoczęli swoją przygodę od historycznej Wieży Piastowskiej, skąd mogli podziwiać panoramiczny widok na miasto. Wieczorem czekał na nich niezwykły koncert Artura Rojka, w którym udział wzięli również Dawid Tyszkowski i Daria ze Śląska.

Sobotni poranek rozpoczął się od wizyty w Kamienicy Czynszowej oraz Muzeum Śląska Opolskiego. Obiekty te podkreślają wielokulturowość naszego miasta, a szczególną uwagę przyciągnęły opolska ceramika oraz znaleziska z opolskiego Ostrówka. Dziennikarze mieli również okazję zobaczyć Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki oraz Trasę Muzycznych Murali.

Niedziela przyniosła nieco deszczu, ale to nie przeszkodziło w zwiedzaniu skansenu w Bierkowicach. W trakcie spaceru goście dowiedzieli się o tradycyjnych opolskich kroszonkach oraz odwiedzili chałupę z Budkowic i Młyn Wodny z Siołkowic Starych.

Zwieńczeniem wizyty było odwiedzenie opolskiego ogrodu zoologicznego, gdzie dziennikarze mogli zobaczyć m.in. Akwarium i Krainę Bioróżnorodności. Te różnorodne atrakcje miały na celu pokazanie, jak wiele do zaoferowania ma nasze miasto, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym.

Ta wizyta jest doskonałym przykładem na to, jak lokalne inicjatywy mogą zdobywać ogólnopolskie uznanie, a mieszkańcy mogą być dumni z bogatej oferty turystycznej swojego miasta.


UM Opole