StrassenFest na Placu Wolności z okazji 20 lat w UE
Z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Opole zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Strassenfest, które odbędzie się na Placu Wolności. To niepowtarzalna okazja, by poznać kulturę Niemiec i skosztować regionalnych potraw!
  1. Start wydarzenia: 22 czerwca, godz. 14:00.
  2. Występy artystyczne od godz. 14:30 do 17:00.
  3. Strefa kulinarna z niemieckimi specjałami.
  4. Warsztaty, gry miejskie i animacje dla dzieci.

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, Plac Wolności stanie się centrum kulturalnych i kulinarnych atrakcji podczas Strassenfest. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Konsul Republiki Federalnej Niemiec Peter Herr, którzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, które zadowolą zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Od godziny 14:00 odbędzie się uroczyste powitanie gości przez Prezydenta Miasta oraz Konsula RFN. Następnie, od 14:30 do 17:00, scenę opanują różnorodne grupy artystyczne, w tym Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chrząstowic, Youth Choir, a także zespoły takie jak Julia Chrobak & Keen Flow, Duo Aneta & Norbert i Big Roll Band.

W trakcie festiwalu będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, takich jak warsztaty chemiczne i artystyczne, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano animacje, które zapewnią im mnóstwo zabawy i radości.

Nie zabraknie również rozrywki w formie gry miejskiej, która pozwoli uczestnikom na aktywne zwiedzanie miasta i odkrywanie jego uroków. Dodatkowo, będzie można zapoznać się z ofertą instytucji mniejszości narodowej oraz szkół dwujęzycznych, które przedstawią swoje propozycje edukacyjne.

Strassenfest to także doskonała okazja, by zasmakować w niemieckiej kuchni regionalnej. Strefa kulinarna będzie obfitować w różnorodne specjały, które pozwolą odkryć bogactwo smaków naszych zachodnich sąsiadów. To idealny moment, by spróbować tradycyjnych potraw i poczuć atmosferę niemieckiego jarmarku.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą przedstawiciele niemieckich miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Opolem, takich jak Ingolstadt, Poczdam, Bonn oraz Nickenich. Ich obecność podkreśla wagę współpracy międzynarodowej i wzajemnego zrozumienia między naszymi narodami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Strassenfest i wspólnego świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń!


Źródło: Urząd Miasta Opola