Policja oddaje hołd poległemu żołnierzowi: syreny w całym kraju
W hołdzie dla poległego żołnierza, w całej Polsce zawyły syreny, a policjanci zatrzymali radiowozy, by uczcić pamięć sierżanta Mateusza Sitka. To wzruszający gest solidarności i szacunku dla tych, którzy oddali życie w służbie ojczyzny.
  1. W środę, 12 czerwca 2024 roku, o godzinie 12.00 w całym kraju zabrzmiały syreny policyjnych radiowozów.
  2. Funkcjonariusze z Opola dołączyli do ogólnopolskiej akcji.
  3. Sierżant Mateusz Sitek został pośmiertnie odznaczony.
  4. Policjanci solidaryzują się z innymi służbami mundurowymi.

W samo południe, 12 czerwca 2024 roku, w całej Polsce zawyły syreny policyjnych radiowozów, upamiętniając śp. sierżanta Mateusza Sitka. Ten gest miał na celu oddanie hołdu poległemu żołnierzowi oraz pokazanie solidarności wszystkich służb mundurowych, które dbają o bezpieczeństwo naszego kraju.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, jak również z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych, włączyli się w tę symboliczną akcję. Zatrzymali swoje radiowozy, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby w ten sposób uczcić pamięć sierżanta Sitka.

Sierżant Mateusz Sitek, służący w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej, zginął 28 maja 2024 roku podczas próby sforsowania granicy przez grupę mężczyzn. W wyniku tego incydentu został śmiertelnie raniony nożem. Za swoje zasługi został pośmiertnie odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju" przez Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej.

Ta tragiczna śmierć wstrząsnęła nie tylko środowiskiem wojskowym, ale również społeczeństwem, które docenia poświęcenie i odwagę wszystkich służb mundurowych. Akcja, w której wzięli udział policjanci z całego kraju, była wyrazem szacunku i pamięci dla tych, którzy oddali swoje życie w służbie ojczyzny.

Policjanci w całym kraju, jednocząc się z innymi służbami, pokazali, że pamięć o bohaterach jest żywa i że ich ofiara nie zostanie zapomniana. To również przypomnienie dla nas wszystkich o wielkim poświęceniu, jakie niosą ze sobą służby mundurowe, by zapewnić nam bezpieczeństwo.


Według informacji z: Policja Opole