Zatrzymani oszuści metody
W niespełna godzinę po zgłoszeniu, policjanci z Krapkowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali metodą "na policjanta". Udaremniona próba wyłudzenia przyniosła ulgę lokalnej społeczności, a odzyskane pieniądze wróciły do rąk poszkodowanej seniorki.
  1. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o oszustwie 6 maja wieczorem.
  2. 72-letnia kobieta straciła ponad 150 000 złotych, które przekazała oszustom.
  3. Szybka reakcja kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie sprawców w trakcie ucieczki.
  4. Odzyskane środki finansowe zostały zwrócone właścicielce.

Zdarzenie to miało swój początek późnym wieczorem, kiedy to starsza pani została zwiedziona przez fałszywych policjantów. Oszuści, wykorzystując zaufanie seniorki, nakłonili ją do przekazania znacznej sumy pieniędzy. Następnie, po otrzymaniu gotówki, natychmiast rozpoczęli ucieczkę, co na szczęście szybko zostało zauważone przez jej syna, który niezwłocznie powiadomił prawdziwych policjantów.

Operacja zatrzymania przestępców była błyskawiczna. Policjanci, już po krótkim pościgu, zatrzymali podejrzanych na granicy powiatu krapkowickiego. Przy zatrzymanych odnaleziono wszystkie wyłudzone środki, które jeszcze tego samego dnia zwrócono pokrzywdzonej kobiecie.

Obaj mężczyźni, w wieku 25 i 36 lat, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a grozi im kara do 8 lat więzienia. Sprawa nadal jest rozwojowa i nie wyklucza się dalszych zatrzymań w związku z innymi możliwymi oszustwami.

Na zakończenie warto przypomnieć, że policja nigdy nie kontaktuje się telefonicznie z prośbą o przekazanie pieniędzy czy informacji finansowych. Każda taka sytuacja powinna być niezwłocznie zgłaszana do najbliższej jednostki policji. Świadomość i czujność są najlepszą obroną przeciwko oszustom.


Na podstawie: KWP Opole