37-latek zatrzymany za kradzieże w piwnicach Nysy. Straty wynoszą 20 tys. zł
W ostatnim czasie, mieszkańcy naszego miasta doświadczyli serii włamań do piwnic, które zakończyły się kradzieżą wartościowych przedmiotów. Policja, dzięki skrupulatnej pracy, zdołała zatrzymać 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o te przestępstwa, przywracając poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
  1. 37-latek podejrzany o serię włamań do piwnic na terenie naszego miasta.
  2. Wśród skradzionych przedmiotów znajdowały się elektronarzędzia, ubrania oraz kable.
  3. Straty wynikające z działalności przestępczej oszacowano na około 20 tys. zł.
  4. Za swoje czyny mężczyzna może spodziewać się kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku, nasze miasto nawiedziła fala włamań, które skutkowały utratą wartościowych przedmiotów z piwnic wielu mieszkańców. Przestępca nie ograniczał się jedynie do elektronarzędzi czy ubrań - w jego łupach znalazły się również kable telekomunikacyjne i internetowe, które następnie były przygotowywane do sprzedaży jako złom.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów, udało się ustalić tożsamość oraz zatrzymać 37-letniego sprawcę. Mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, przyznał się do popełnionych czynów. Jego działalność przestępcza przyniosła znaczne straty materialne, oszacowane na ponad 20 tysięcy złotych.

Obywatele naszego miasta mogą odetchnąć z ulgą, wiedząc, że sprawca został zatrzymany. Warto jednak pamiętać o zachowaniu czujności i odpowiednich środkach ostrożności, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Policja przypomina o zabezpieczaniu dostępu do piwnic, klatek schodowych oraz innych miejsc, które mogą stać się celem przestępców.


Według informacji z: Policja Opole