Urząd Miasta ostrzega: Przymrozki w Opolskiem od dziś wieczorem do środy rano
Zimny powiew zapowiada nadejście przymrozków! Mieszkańcy naszej okolicy powinni przygotować się na spadek temperatury, który według prognoz meteorologów, dotknie nas już w najbliższych dniach. Zadbajmy o nasze ogrody i nie zapomnijmy o cieplejszym ubiorze podczas porannych wyjść.
  1. Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy spadku temperatury do -2°C, a przy gruncie nawet do -5°C.
  2. Prognozowane przymrozki będą miały miejsce od 22:00 17.03.2024 do 08:00 20.03.2024.
  3. Temperatura powietrza w najbliższych dniach osiągnie maksymalnie 4°C w poniedziałek i 7°C we wtorek.
  4. Szansa na wystąpienie zjawiska oceniana jest na 80%.

Nadejście chłodniejszych dni to nie tylko powód do zmiany garderoby, ale również sygnał dla wszystkich posiadaczy ogrodów i balkonów, aby zabezpieczyć swoje rośliny przed możliwymi przymrozkami. Niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla wrażliwych na zimno gatunków, dlatego warto już teraz podjąć odpowiednie środki ochronne.

Warto również pamiętać o zwierzętach. Zapewnijmy im ciepłe schronienie na czas, gdy rtęć w termometrach spadnie poniżej zera. Nie zapominajmy, że nagłe ochłodzenie może być dla nich równie zaskakujące, co dla nas.

Informacje te pochodzą bezpośrednio z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu, które monitoruje sytuację pogodową i regularnie dostarcza aktualne dane. Śledźmy zatem komunikaty i bądźmy przygotowani na nadchodzące przymrozki.


Na podstawie: Urząd Miasta w Opolu