Opolscy policjanci wzięli udział w Wojewódzkim Święcie Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu mundurowi spotkali się z młodzieżą, by rozmawiać o swojej codziennej służbie i rekrutacji do Policji. Policjanci wyjaśniali również jak najlepiej przygotować się do poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz jakie są najczęściej popełniane błędy przez kandydatów do służby.

13 września (środa) w Opolu odbyło się Wojewódzkie Święto Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na terenie Amfiteatru Tysiąclecia przez kilka godzin młodzi ludzie mogli poznać różne miejsca pracy, gwarantujące ciekawe oferty zatrudnienia. Na miejscu nie zabrakło policjantów z garnizonu opolskiego.

Funkcjonariusze opowiadali o tym, jakie perspektywy daje służba w Policji. Mundurowi wyjaśniali jak wygląda proces rekrutacji do naszej służby oraz jak przebiegają konkretne etapy postępowania. Omawiali również najczęściej popełniane błędy, jakie popełniane są na poszczególnych etapach, zwłaszcza podczas testu sprawności fizycznej. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć sprzęt, wykorzystywany do policyjnych realizacji, który zaprezentowali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu.

Przypominamy, że dobór do Policji cały czas trwa. Szczegóły dot. rekrutacji dostępne są pod linkiem:

Rekrutacja do służby w Policji

Informujemy również, że 17 września br. o godz. 10:30 w budynku Politechniki Opolskiej odbędzie się próbny test sprawności fizycznej. Aby wziąć udział w teście konieczne jest wcześniejsze zadeklarowanie i potwierdzenie udziału telefonicznie pod nr: 47 864 21 50, 47 864 21 51, 47 864 21 58.

  • Zdjęcie przedstawia stanowisko promujące opolską Policję.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z mężczyzną.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z kobietą.
  • Zdjęcie przedstawia funkcjonariusza pokazującego policyjny sprzęt.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z mężczyzną.
  • Zdjęcie przedstawia policyjna flotę.