Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Opola rozpoczęły się XXII Obchody Dni Osób Niepełnosprawnych. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Opola, instytucji miejskich oraz insp. Rafał Drozdowski – Komendant Miejski Policji w Opolu. Impreza integrująca mieszkańców Opolszczyzny, odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Opola i Marszałka Województwa Opolskiego

Dni Osób Niepełnosprawnych, to ukłon nie tylko w kierunku osób sprawnych inaczej, ale także tych, którzy na co dzień z nimi pracują – nauczycieli i pedagogów. Większość z nich podkreśla, że kocha swoją pracę, a najwspanialszym uczuciem jest uśmiech na twarzy swojego podopiecznego.

Jak co roku uczestniczy wydarzenia, w asyście Policji przemaszerowali na płytę Placu Wolności w kolorowym korowodzie. Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Opola rozpoczęły się XXII Obchody Dni Osób Niepełnosprawnych, którym towarzyszył Jarmark Niezwykłości. W zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz włodsrze Opola i instytucji miejskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Opola i Marszałek Województwa Opolskiego.  Na uczestników czekało wiele atrakcji, każdy mógł podziwiać rękodzieła i prace artystyczne wykonane przez osoby sprawne inaczej.

Jak co roku w tym przedsięwzięciu wzięli udział także opolscy policjanci, którzy podkreślają, że takie wydarzenia przełamują bariery pomiędzy światem osób zdrowych a światem niepełnosprawnych, dlatego są tak ważne i godne uwagi.