Kontrole miejsc wypoczynku to obecnie sprawa priorytetowa dla opolskich policjantów. Rozpoczęły się one jeszcze przed wakacjami i potrwają do końca sezonu wypoczynkowego. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi radzą jak bezpiecznie korzystać z akwenów. Szczególną opieką funkcjonariusze otaczają harcerzy. Ich wizyty na obozowiskach odbywają się zdecydowanie częściej. Policjanci chcą mieć pewność, że młodzi adepci survivalu znają podstawowe zasady i wiedzą jak postępować na wypadek zagrożenia.

Druhny i druhowie z województwa opolskiego, jak co roku podczas wakacji rozbijają obozowisko. Podczas codziennych zapraw doskonalą techniki harcerskie, kształtują właściwe postawy i umiejętności, a przede wszystkim wspaniale się bawią. Co roku tez zapraszają funkcjonariuszy Policji, z którymi rozmawiają na tematy dotyczące bezpieczeństwa.

Mundurowi z Ozimka z przyjemnością zaproszenie przyjęli. Podczas rozmów na łonie natury,  przypomnieli o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą i o tym, że odpowiedzialna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym. Każde kąpielisko jest bowiem odpowiednio oznakowane i bezwzględnie powinien czuwać tam ratownik.

Podczas  spotkania funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom sprzęt jakiego używają podczas służby na wodzie. Poza dzisiejszą wizytą harcerze mogą spodziewać się kolejnych spotkań profilaktycznych z funkcjonariuszami. Troska o bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku jest dla nas priorytetem.