Zakończyły się już ferie zimowe w naszym województwie. Dla wielu osób był to czas odpoczynku, dla opolskich policjantów czas wzmożonej pracy. Spotykaliśmy się z dziećmi na obozach i półkoloniach, kontrolowaliśmy autobusy przewożące je na wypoczynek, patrolowaliśmy główne drogi Opolszczyzny oraz ulice miast i powiatów.

Ferie zimowe w naszym województwie dobiegły już końca. Dla opolskich policjantów był to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze sprawdzali w różnych miejscach, czy małoletni zachowywali się prawidłowo - czy ich życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Mundurowi w tym czasie spotykali się również z uczestnikami zimowisk, kolonii i półkolonii. Rozmawialiśmy o prawidłowym zachowaniu podczas zimowych zabaw, jak również przestrzegaliśmy przed zagrożeniami w sieci.

Ferie to także czas intensywnej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 120 kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. W 3 przypadkach stwierdzono usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 15 wypadków, w których zginęły 2 osoby, rannych zostało 19.

Policjanci przeprowadzili ponad 14 000 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby blisko 95 kierowców zdecydowało się na jazdę na "podwójnym gazie". Dodatkowo mundurowi zatrzymali łącznie 62 prawa jazdy w tym 26 za znaczne przekroczenie prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali także blisko 400 dowodów rejestracyjnych, głównie za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.