Czy Lewandowski zostanie w Barcelonie do końca kariery?

Tak naprawdę losy Roberta Lewandowskiego interesują każdego polskiego kibica, który lubi piłkę nożną. Od sezonu 2022/23 RL9 jest zawodnikiem Barcelony. Jak wygląda umowa naszego najlepszego napastnika z klubem z Camp Nou? Czy to ostatni „przystanek” na jego zawodowej ścieżce? Wydaje się, że nie. W końcu Robert Lewandowski już kilka razy wspomniał, że chce zakończyć karierę w innym kraju. Czy możliwy jest powrót np. do… Lecha Poznań?

Do kiedy Robert Lewandowski jest związany umową z Barceloną?

Po zakończeniu sezonu 2021/22 było praktycznie pewne, że Robert Lewandowski opuści Bayern Monachium. RL9 kompletnie nie dogadywał się z włodarzami. On i jego agent chcieli przedłużyć umowę minimum na dwa lata. A tymczasem zarząd Bayernu Monachium optował za okresem dwa razy krótszym. Dodatkowo Polakowi nie podobało się to, że włodarze ekipy z Bawarii chcieli zatrudnić Erlinga Haalanda. W końcu, gdyby transfer Norwega doszedł do skutku, to jego pozycja (jako podstawowego napastnika) byłaby mocno zagrożona. Finalnie Robert Lewandowski zmienił otoczenie. Nowym klubem Polaka została trochę nieoczekiwanie FC Barcelona. Warto dodać, że umowa RL9 z klubem z Camp Nou obowiązuje aż do 30 czerwca 2026 roku. Czyli jeśli nic się nie wydarzy, to Polak będzie grał w tym zespole przez cztery sezony (łącznie z tym). Na razie Robert Lewandowski spisuje się świetnie. Do tej pory Polak zdobył w 19. spotkaniach ligowych 15 goli i zanotował pięć asyst. W tym momencie jest na pierwszej lokacie w Klasyfikacji Strzelców. Drugi Karim Benzema ma tylko jedenaście goli.

Czy Lewandowski może zostać legendą Barcelony? Nad tym zastanawiano się w tym artykule: https://powrotroberta.pl/2023/01/robert-lewandowski-czy-dolaczy-do-grona-legend-barcelony.html

Dużo wskazuje na to, że to nie będzie ostatni klub w jego karierze

Czy jednak Robert Lewandowski będzie grał w Barcelonie do końca swojej zawodowej kariery? Raczej nie. W końcu Polak wraz z rodziną mają zdecydowanie inne plany. Po zakończeniu kontraktu z Katalończykami Robert Lewandowski będzie miał 37 lat. Jak na piłkarza to sporo, ale nie od dzisiaj wiadomo, że RL9 bardzo dobrze się prowadzi. Jeśli do tego momentu będą go omijały poważne kontuzje, to najprawdopodobniej Polak będzie chciał jeszcze gdzieś zagrać. Robert Lewandowski już kilka razy wspomniał o tym, że marzy mu się wyjazd do Stanów Zjednoczonych na piłkarską "emeryturę". A Major League Soccer (MLS) to coraz popularniejsze rozgrywki. W 2026 roku może się to jeszcze bardziej spotęgować. W końcu wtedy m.in. w Stanach Zjednoczonych odbędą się kolejne Mistrzostwa Świata. Warto dodać, że Robert Lewandowski wspominał o tym, że najbardziej chciałby zagrać w klubie z Los Angeles.

Czy są szanse, by Robert Lewandowski zagrał w PKO BP Ekstraklasie?

Chyba tylko matematyczne. Robert Lewandowski nigdy nikomu nie obiecywał, że przyjdzie zagrać na koniec kariery np. do Lecha Poznań. Warto dodać, że to właśnie w tym klubie na dobre rozpoczęła się jego seniorska kariera. Potem Polak trafił do Borussii Dortmund, a stamtąd do Bayernu Monachium. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest to, że RL9 zakończy swoją karierę właśnie w Stanach Zjednoczonych.