Policjanci z Opola pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na opolskim odcinku autostrady A4. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy ciężarowe i samochód osobowy. To tym ostatnim podróżowała 4 osobowa rodzina, ojciec i troje dzieci. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł kierujący fordem 52-latek i 12-letnia pasażerka. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy!

Wczoraj (21 listopada) około 13:40 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku drogowym na opolskim odcinku autostrady A4, pomiędzy węzłami Opole Południe i Opole Zachód. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na drodze wynika, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy ciężarowe i samochód osobowy. Podróżująca osobowym fordem 4-osobowa rodzina  miała jechać pomiędzy dwoma ciężarówkami. Wówczas miało dojść do zdarzenia, w którym śmierć poniósł 52-letni kierowca i 12-letnia pasażerka. Dwoje dzieci zostało przetransportowanych do szpitala.

Na miejscu wypadku do późnych godzin wieczornych pracowali policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Zabezpieczone pojazdy będą poddane oględzinom biegłego, aby móc szczegółowo odtworzyć przebieg tych tragicznych zdarzeń. Do tej sprawy policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę ciężarówki. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny wypadku.

Pogoda ostatnimi czasy jest zmienna, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność. Utrzymujący się zmrok, słaba widoczność czy śliska nawierzchnia nie ułatwiają drogi kierującym. Wybierając się w podróż sprawdźmy stan techniczny swoich pojazdów, nie przekraczajmy dozwolonej prędkości, jeżeli czujemy zmęczenie - odpocznijmy, nie kontynuujmy jazdy, zwracajmy uwagę też na znaki drogowe i zachowujmy bezpieczną odległość od poprzedzających pojazdów.