Dzielnicowe z Komisariatu w Dobrzeniu prowadzą działania informacyjno - edukacyjne dla dzieci korzystających z uroków wakacji. Funkcjonariuszki przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas trwającego letniego wypoczynku. Spotkania będą kontynuowane podczas wakacji dla dzieci i młodzieży wypoczywającej na koloniach, obozach i półkoloniach.

Koniec roku szkolnego i letnie wakacje to czas, kiedy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. Są one doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Tym razem policjantki z Komisariatu w Dobrzeniu odwiedziły przedszkolaków w Łubnianach. Podczas spotkania z najmłodszymi przypominały zasady bezpiecznego wypoczynku w miejscu zamieszkania, poruszania się po drodze, podróżowania komunikacją zbiorową, uczestniczenia w pracach polowych, nawiązywania kontaktu z osobami nieznajomymi oraz reagowania wobec agresji i przemocy rówieśniczej. Policjantki tłumaczyły dzieciom jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk i co zrobić, kiedy zagubimy się w tłumie.

Działania prewencyjne prowadzone przez opolskich policjantów wpisują się w ramy ogólnopolskich akcji "Bezpieczne wakacje" i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania te  będą kontynuowane przez cały okres wakacji letnich.