Nie dość, że ponownie stanęła na najwyższym podium broniąc tytuł zdobyty rok temu, to znów pobiła ustanowiony przez siebie rekord Europy. St. sierż. Sabina Oleksy na co dzień pełni służbę w wydziale prewencji Komisariatu II Policji w Opolu. Jak sama przyznaje – służba i sport idą w parze, dając jej przy tym dużo satysfakcji. Miłością do nietypowej jak dla kobiety dyscypliną sportu zaraził ją mąż. Policjantka trenuje pod jego czujnym okiem, a sukcesy świadczą o znakomitej współpracy w małżeńskiej drużynie sporowców.

St. sierż. Sabina Oleksy sporty siłowe trenuje niecałe 2 lata. Przez ten czas zdążyła jednak pokazać się z jak najlepszej strony na ważnych zawodach rangi ogólnokrajowej i europejskiej. W ubiegłym roku pod koniec czerwca wystartowała na mistrzostwach Polski WPC Służb Mundurowych w Martwym Ciągu RAW. W czasie zawodów z wynikiem 110 kg opolanka zajęła 1 miejsce na podium z tytułem Mistrzyni Polski Służb Mundurowych. Druga kategoria także przyniosła jej puchar i medal. Tutaj okrzyknięto ją Wicemistrzynią wśród kobiet w przedziale wagowym powyżej 60 kilogramów.

Kolejny rok treningów nie poszedł na marne. Sabina ponownie okazała się najsilniejsza. Była bezkonkurencyjna w kategorii służb mundurowych oraz Open Masters. Jednocześnie pobiła rekord Europy w martwym ciągu z wynikiem 140 kg. W ten sposób ponownie zdobyła tytuł mistrza Polski. Jak sama przyznaje dzięki służbie w Policji może realizować swoje pasje.

Aktualnie Sabina jest mistrzynią Polski federacji WRPF, WPC i XPC. Miesiąc temu wywalczyła mistrzostwo Europy federacji XPC, broni też tytułu mistrzyni świata tej federacji. Może liczyć w swojej pasji na wsparcie męża. On również trenuje sporty siłowe i aktualnie jest 3 strongmanem w Polsce oraz mistrzem Polski w martwym ciągu.

Gratulujemy zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów sportowych.